Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

motocykl cz 175 6V-12V

halogen0 05 Lip 2007 14:06 9355 10
    halogen0
    Poziom 15  
    witam wie ktos moze jak w wmiare prosty sposob przerobic instalacje elektryczna w motocyklu cz 175 z 6 na 12V??
  • Sklep ElwronSklep Elwron
    mczapski
    Poziom 39  
    Łatwo to napisać podobne pytanie. Realizacja wymaga trochę pieniążków, umiejętności i zaparcia. Najłatwiejsze to wymiana żarówek, akumulatora i raczej cewki zapłonowej (chociaż z tym można sobie radzić). Problem większy to wymiana prądnicy z regulatorem. Tutaj coś trzeba dopasować w zależności od możliwości inicjatora. Zagadnienia nie trenuję na bieżąco ale domyślam się,że kluby użytkowników tych pojazdów mają przykłady rozwiązań.
  • Sklep ElwronSklep Elwron
    mpn103
    Poziom 34  
    A może najpierw zastanowić się czy jest sens w tym co chcesz zrobić.
    A jeżeli tak bardzo chcesz to musiałbyś wymienić wszystkie! elementy elektryczne i elektroniczne w tym dwuśladzie.

P.S. Mczapski był szybszy :D
    halogen0
    Poziom 15  
    zarowki itd to wiem regulator chodzby od mz z pradnica jest problem a chce to zrobic zeby zastosowac elektroniczny zaplon. a raczej sam modol poniewaz mam taki tylko problem w tym ze on jest na 12V chyba ze ktos mogl by mi doradzic od czego moge modol dopasowac
    web69
    Poziom 29  
    alternator od cz 350 po 1987 były już 12V, po prostu przekładka alternatora, prostownika, reglerka i wszystkich żarówek. Zapłon to już sam założysz jaki zechcesz
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Obawiam się, że sama prosta przekładka może sie nie powieść, gdyż alternatory są z reguły szersze od prądnic. Więc trzeba by zrobić miejsce na niego. Poza tym może się różnić sposobem zamontowania, więc kwestia dorobienia flanszy. Tak jest np w motocyklach mz.
    mpn103 - motocykl to jest JEDNOŚLAD. No, chyba że strasznie pokrzywiony :D
    A jak ktoś sie upiera, to polecam stronę:
    www.vape.cz
    na której można sobie zamówić nowoczesny zespół zasilający i zapłonowy do starej czechosłowackiej produkcji.
    mczapski
    Poziom 39  
    Różne rzeczy ludzie tworzą więc wykonanie prądnicy 12 V też jest możliwe. Trudność polega na tym, że sporo przeróbek i trzeba do tego zatrudnić specjalistów. W Polsce gdzieś w Tucholi rozwiązują problemy prądnic motocyklowych m. in w Junakach. Może warto powęszyć? Wprawdzie prądnica Junaka ma zupełnie odmienną konstrukcję, ale zasada działania taka sama. Niestety należałoby zmienić wirnik i stojan (regulator zapewne także). Ale nasuwa mi się inny pomysł. Skoro ma to być zapłon elektroniczny to pytanie jaki. Być może zadziała przy 6 V. Może da się rozwiązać problem kondensatorem.
    Błażej
    Ja proponowałbym założenie zapłonu CDI. Z własną cewka zasilającą i wyzwalającą. Zalety takiego układu, to praca bez akumulatora, czy z niesprawną instalacją. W zapłony tego typu są wyposażone wszystkie skutery i bardzo wiele innych niewielkich motocykli.
    halogen0
    Poziom 15  
    no ja jeszcze sie zastanawiam nad tym chcialem zalozyc modol od poloneza telpod i sterowac go platynkami
    Błażej
    Podejrzewam, że do wysterowania tego GL 118 nie uzyskasz odpowiednio stabilnego napięcia z istniejącej instalacji. Poza tym ten moduł jest na 12V i musisz na dzień dobry przerabiać instalację.
    kamil_Ziomek
    Poziom 20  
    Co do modułu z poloneza (a cewka od mz 6V) to mam go w ogarze 205 gdzie zastosowałem akumulator. Moduł należało rozpołowić i przelutować kabel od przerywacza w inne miejsce wszystko zasilikonować i podpiąć. Moduł sprawuje sie dobrze.
    Jak będę miał zdjęcia( narazie nie mam kabla do telefonu ) to pokaże jak to podłączyć.