Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PLOTER HP DesignJet 2GL - strasznie długo przyjmuje wydruk

05 Lip 2007 21:24 1829 4
  • Poziom 24  
    Cześć Koledzy :)
    Mam problemik, a nie mam z tymi ploterami zbyt dużego doświadczenia.
    Budową ploter podobny do HP DJ 6xx/7xx, tylko karetka inna ( 2xmono )
    Problem jest taki:
    - czas w którym komputer wysyła do wydruku na ploterze jest tak długi że można zasnąć czekając na jaki kolwiek ruch.
    Na wyświetlaczu cały czas - "reciving" i zielona lampka, czyli że przyjmuje.
    Na menu drukowania postęp jakoś (krok po kroku, jak żółwik) idzie ( w KB/sek. ). Plik w formacie PDF, o rozmiarze raptem 350 KB :|
    Co poustawiać, jak, w jakim programie to drukować żeby ten PDF (rysunek, projekt w formacie A0) drukował się normalnie, szybciej :?
    HELP :cry:
  • Specjalista - kserokopiarki
    ten ploter nie pracuje w pdf
    na priva wysłale Ci link do modyfikowanego sterownika może choć trochę będzie lepiej , ale cudów z pdf nie oczekuj
  • Poziom 13  
    mam podobny problem z drukarka +A3 HP Business InkJet 2800. drukarka "mysli" przed wydrukiem. na wyswietlaczu pojawia sie"przetwarzanie ..."i cisza, po 4minutach rusza. im wieksze wydruki np. fotki 3500x2200 tym dluzej. czy ona takze nie obslyguje pdf?????? to przeciez model z 2006 roku. poprzednio mialem HP CP1700 - drukowala wszystko po 10sek od zlecenia.
  • Specjalista - kserokopiarki
    maxvonsopop
    pewnie w tym przypadku używasz serownika PS zaistaluj pcl5 lub 6 zobacz różnicę

Dodano po 1 [minuty]:

maxvonsopop
    pewnie w tym przypadku używasz serownika PS zaistaluj pcl5 lub 6 zobacz różnicę
  • Poziom 13  
    ABLublin
    wszystko dotyczy druku zdjec lub b skomplikowanych cad.
    mam ustawione pcl6 - przetwarza zlecenie w 3min 15sek.
    za Twoja rada ustawilem pcl5c - bardzo podobnie moze krocej o 20sek.

przy druku doc czy prostych cad - reakcja wynosi tylko 10sek!!!!!!!!!!!