Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP Busines InkJet 2800 +A3 "kosi" proste linie

maxvonsopop 05 Lip 2007 22:20 1359 3
  • #1 05 Lip 2007 22:20
    maxvonsopop
    Poziom 13  

drukarka w trybie drukowania szybkiego, strasznie przesuwa (kosi) linie proste prostopadle do osi walka, wygada to tak w schemacie:
    _____---------_______________---------______---------_______
    przesuniecia lini wynosza nawet do 1mm!!! w szybkim drukowaniu
    czesto takze widac takie przesunieca w trybie normalnym ekonomicznym i rzadziej w trybie normalymym, tu juz mniej kosi.
    info o sprzecie:
    -przebieg 15000tys stron
    -nowe glowice
    -przeczyszczony enkoder
    -wykalibrowane i wyczyszczone glowice
    -oryginalny tusz

0 3
  • #2 30 Paź 2010 23:05
    nuka2
    Poziom 10  

Czy ktoś orientuje się, gdzie i za ile można kupić enkoder liniowy do drukarki formatu A3? Głównie chodzi mi o bussines inkjet 2800

0
  • #3 31 Paź 2010 10:56
    pitbaw
    Poziom 21  

Kolego, mam ten sam problem ale z ploterem. Zrobiłem gruntowną konserwację przed konserwacją było OK. Wszystko idealnie wyczyszczone. Wydaje mi się że karetka z głowicami "złapała" luzy. Wcześniej karetka chodziła dość ciężko - z oporem.
    Przy wydruku w trybie "najlepsza jakość" jest OK. Ale jak drukuje szybko to są przesunięcia około 1mm. Głowice wszystkie nowe. Kalibracja OK.

Też się zastanawiam nad wymianą encodera. Ale chyba zaczekam co powiedzą inni w tym temacie.
    Jeżeli ktoś miał podobne problemy z wydrukiem to proszę aby podzielił się swoim doświadczeniem. Bo ja nie wiem czy mam wymienić encoder czy może całą karetkę.

0
  • #4 01 Lis 2010 13:05
    endriuf
    Spec od drukarek

Link

Zapytaj też w Convena, Europarts, Fis-Komp.

0