Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia 5510 dziwna usterka

29 Paź 2003 20:43 1305 8
  • Poziom 24  
    Mianowicie dzis nagle przestal dzialac glosnik.
    Po uruchomieniu telefonu slychac dzwieki klawiszy, po ok 30sek znikaja dzwieki klawiszy. Melodyjki graja. przy rozmowach jak mowie do mikrofonu jestem slyszany. Natomiast ja nie slysze nic , ani przy wybieraniu nr. ani przy odbieraniu polaczenia. Glosnik sprawny ma 32ohm.
    Czy ktos wie co sie stalo ?
  • Poziom 15  
    Nie rozwiaze twojego problemu ale moze Cie lekko nakieruje. Na poczatek nalezy rozroznic funkcje BUZZERA i GŁOŚNIKA. Wiec buzzer odpowiada za melodyjki, jest wiec sprawny i nim nie nalezy sie zajmowac. Za dzwieki klawiszy odpowiada glosnik, ktory nawidoczniej Ci pada, a wlasciwie nie on, tylko cos na ukladach. Byc moze to soft, albo jakis rozstrojony uklad RC przed glosniczkiem (nie wylutowales przypadkiem jakiegos rezystorka przez przypadek jak cos przerabiales w telefonie- np. LEDy?) Ja mam taka dziwna objawe w 5510, ze czasami gdy ja odblokowywuje (po chwilowym nieuzywaniu) , to slysze, jakby jakas pojemnosc plynnie calkowala dzwiek (to pikniecie po odblokowaniu). Byc moze to jakas seryjna wada 5510. Po powtornej blokadzie wszystko wraca do normy. Nie wiem, dla mnie to nie problem, ale Ty widze ze masz zparalizowany telefon kompletnie. Moze ktos ma namiar (link) na schemacik do 5510, w sumie tez od niedawna mam ten fon, a napewno by sie przydalo do kolekcji miec schemat.
  • Poziom 24  
    Juz zrobilem :)
    Zglupialo cos w sofcie, wlaczylem zestaw sluchawkowy , na nim dzialalo, potem wyjolem i dziala telefon :)
  • Poziom 24  
    No i znow to samo :(
    a co moze byc gniazdo walniete ?
    Jedna z osob napisala mi ze stawia na CODE , co to takiego ? i ile moze cos takiego kosztowac, lub czy dam rade sam to naprawic ?
    Oki poszlo do serwisu
    zobaczymy ile zaplace :(
  • Poziom 24  
    No i w serwisie nie dali rady tego zrobic , tylko wymiana plyty glownej, dalem jeszcze do serwisu Nokii , moze tam dadza rade

• Poziom 28  
    Witam, ja bym stawial na gniazdo! lub soft....

i jedno i drugie wiekszosc serwisow powinna zrobic.
  • Poziom 24  
    Ten gdzie ja dalem to jeden z najlepszych
    tzn istnieje najdluzej. Teraz dalem do orginalnej Nokii oni musza dac rade :)
    ciekawe za ile :)
  • Poziom 24  
    No i Nokia naprawila , dostalem opr. za grzebanie za poprzedni serwis. Troche po nich naprawili , a usterka pierwotna to urwany C na plytce.