Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Siłownik typu master

kubek107 05 Jul 2007 23:49 2580 5
    kubek107
    Level 13  
    Mam pytanie. Czy mógłby mi ktoś powiedzieć jak podpiąć siłownik typu master do centralnego zamka. Wychodzi z niego 5 przewodów: biały, brązowy, czrny, niebieski, zielony. Wiem że niebieski i zielony to sterowanie siłownikiem. A do czego służą pozostałe i jak podpiąć do niego siłowniki typu slave? Ostatnio podpinałem to podpiąłem master i slave równolegle. Wszystko jest ok. Ale chciałbym wiedziec jak następnym razem podpiąć siłowniki slave do mastera. Z góry dziękuję za odpowiedzi.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    User removed account
    User removed account  
    kubek107
    Level 13  
    No działa. Drzwi otwierają się prawidłowo. Ale z siłownika master wykorzystałem tylko dwa przewody (niebieski i zielony) i do nich podpiąłem równolegle dwa przewody z siłownika slave. Tylko po coś jest siłownik master. Chciałbym wiedziec po co on jest i jak go podpiąć.
    grzech12
    Level 17  
    Otwierając kluczykiem dzwi w których zamontowany jest master otwierają sie od razu wszystkie zamki,ta sama sytuacja przy zamykaniu.Zeby u ciebie to działało musisz pozostałe przewody podpiąć do sterownika zamka.Czrny to masa a biały i brązowy to zamykanie i otwieranie.
    El Diablo
    Level 20  
    Witam, ja chcialbym zapytac o silownik slave, czy jak podepnie sie do niego napiecie to on sie chowa a jak odlacze to powroci czy pozostanie w takiej pozycji ?
    Andiv
    Level 32  
    Teoretycznie powinien zostać, ale bez obciążenia w postaci np. zamka może lekko odbić w drugą spowrotem.