Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

radio citroen xsara

06 Lip 2007 01:21 8621 4
  • Poziom 2  
    witam wszystkich forumowiczow:)
    mam pytanie i prosbe o pomoc jednoczesnie. odlaczylem radio w citroenie xsarze I i po podlaczeniu ponownym zapytalo o kod, ktorego niestety nie posiadam:(slyszalem ze kod jest umieszczony na obudowie radia, nie wiem tylko gdzie i jak go szukac. dodam, ze papierowa "metka" philipsa ulegla zniszczeniu.
    dzieki za pomoc i pozdrawiam wszystkich
    Maciej
    p.s. jezeli zdjecia radio moga jakos pomoc to moge je pozniej zalaczyc.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 43  
    Zdjęcia nic nie pomogą. Tylko hadlarzyki giełdowe zapisują kod na radiu bo nie są w stanie go zapisać w innym sensownym miejscu a właściciele auta powinni dbać o dokumenty. W takim przypadku pomoże serwis autoryzowany lub fachowiec do kodów a tutaj nie pomagamy w tym procederze.

SławeK
  • Poziom 2  
    witam,
    "procederze"..."handlarzyki gieldowe"..?!nie wiem ale chyba zostalem zle zrozumiany.podczas naprawy dmuchawy w aucie odlaczylem radio i pyta o kod a nie mam pojecia w tym momencie co robic!jestem w irlandii a tutaj auta nie kupuje sie ze stertami papierow jak w polsce!pytanie moje jest gdzie albo jak moge znalezc kod nie majac dokumentow do radia i kto to jest fachowiec od kodow twoim zdaniem?dziekuje za wszelkie informacje mogace mnie naprowadzic na ten temat.koszty w serwisie sa dosyc duze a chcialbym ich uniknac jezeli to mozliwe.
    pozdrawiam

p.s o kodzie na obudowie powiedziano mi na forum klubu citroena gdzie wedlug mnie niewielu jest handlarzykow gieldowych.
  • Poziom 43  
    A serwis autoryzowany producenta wiesz co to jest ?
    Gdybyś wcześniej przeczytał instrukcję obsługi radia i auta to nie było zaskoczenia i płaczu. Dlatego tak ważna jest dokumentacja. Może w Irlandii auta kupuje się bez dowodu zakupu na targu...
    Jaki sens miało by zabezpieczania przed kradzieżą a właściwie nieprawnym użyciem kodem zabezpieczającym gdyby on byl zapisany na radiu ?
    Z moich informacji nawet w tym kraju działa wiele firm, podobnie jak w Polsce, które potrafią odczytać taki kod ale niestety nie mam namiarów i pewnie nie reklamują się tak jak w Polsce gdyż to niezbyt legalna usługa. W sumie dla speców to nie jest takie trudne. Legalnie to tylko serwis autoryzowany pomaga w takim przypadku, zwykle po wylegitymowaniu klienta dowodem zakupu. W głowie mam cytat z instrukcji jednego z Blaupunktów gdzie proszę że przy odsprzedaży radia o przekazanie tych dokumentów nowemu właścicielowi.
    Jako ciekawostkę powiem Ci że tych autach jest jeszcze jedna niespodzianka, radia zwykle są parowane po linii diagnostycznej z autem i praktycznie tylko serwis to może dopasować radio z jednego auta do drugiego.

SławeK
  • Poziom 2  
    witam,
    no i nie mozna bylo tak od razu, ze tylko serwis i ze sparowane?od razu sprawa sie wyjasnila i jade do serwisu.
    a tak na marginesie koniec swiata z toba..."placzu".."a serwis autoryzowany producenta wiesz co to jest?".."Może w Irlandii auta kupuje się bez dowodu zakupu na targu"...skad ty sie urwales?poprzewracalo sie od wiedzy w glowce?
    zycze ci rownie milego pierwszego kontaktu na innych forach, gdy ty zglosisz sie po pomoc i trafisz na takiego ciebie.skandal!

pozdrawiam i zycze milego bycia waznym

Maciej
    p.s. mam nadzieje ze nie bede musial wiecej tutaj prosic o rade lub pomoc