Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nie działają piloty, syrena wyje

red9 06 Jul 2007 02:09 2293 8
Optex
 • #1
  red9
  Level 10  
  Witam

  Wczoraj miałem taką przygodę, odchodzę od auta i zamykam drzwi i chcę zamknąć je na zamek i włączyć alarm pilotem, wciskam guzik a tu zaczyna wyć syrena z alarmu a drzwi dalej otwarte. Wyłączyłem syrenę kluczykiem i jakimś cudem potrafiłem odpalić auto i jechać do domu. Mam alarm Prestige, 2 piloty i żaden nie reaguje. Syrenę mam ciągle wyłączoną na kluczyku, nie możliwe, żeby się w obydwu pilotach rozładowały baterie. Wcześniej miałem takie przypadki, że zamykałem auto przychodze po jakimś czasie a one otwarte (alarm ma takie zabezpieczenie, że gdy przypadkowo otworzę, drzwi to po 15 sekundach się zamykają). Czy coś z tym da się jeszcze zrobić?
 • Optex
 • #2
  grzech12
  Level 17  
  Proponuje zacząć od sprawdzenia zasilania alarmu i syreny.
 • #3
  red9
  Level 10  
  a jak to sprawdzić, bo nie znam się na tym?
 • Optex
 • #4
  pir1
  Level 13  
  Proponowałbym zacząć od sprawdzenia bezpieczników w tablicy.
  Jeśli są wszystkie sprawne musisz, analizując przebieg przewodów od syreny, zlokalizować centralkę alarmową.
  Na przewodzie zasilającym centralkę i sterownik zamka centralnego powinien być bezpiecznik, który najprawdopodobniej się przepalił lub zaistniała inna przyczyna braku zasilania.
  Przyczyną może też być brak masy, jeśli jest wspólna dla centrali alarmowej, zamka centralnego i syreny.
  Powodzenia.
 • #5
  Paulsky
  Level 13  
  Sprawdzenie zasilania nie zaszkodzi, ale mi to nie bardzo pasuje. Przy odcięciu prądów normalnie załączy się syrena, to przecież zabezpiecza przed kradzieżą- dodatkowe utrudnienie. Wyłoby więc do wyładowania baterii syreny. A centralka w tym modelu ma swoją baterię zasilania awaryjnego:?:
  Jeśli nie, sprawdzałbym samą centralkę na prawidłowe działanie. Może gdzieś na przewodach sie dzieje, ale to według mnie na drugi rzut.
 • #6
  finos
  Level 14  
  To wygląda jak bys wywołał funkcje "panic" tylko dziwne ze nie chce sie wyłączyć. Spróbuj wyłączyc i włączyc alarm wyłącznikiem serwisowym (powinnien znajdować sie w pobliżu centali). Inna przyczyną moze byc uszkodzenie przewodu wysyłającego sygnał wywołania syreny ( poszukaj na elektrodzie schematu alarmu i zobacz jakiego koloru) albo przewodu zasilania alarmu - to tez moze wywołac syganał syreny, to jest szczególnie prawdopodobne skoro nie działają piloty.
 • #7
  red9
  Level 10  
  może jakieś przewody poprzegryzane, jutro jadę do mechanika, u mnie są jakieś tchórzofretki które już mi przegryzły kabel co idzie do silnika z komputera i to drugi raz, może z alarmu też to świństwo przegryzło kabel ale dziwne, że dopiero jak wyszedłem z auta zaczęło wyć.
 • #8
  pir1
  Level 13  
  Jednak bym obstawał za brakiem zasilania.
  Paulsky napisał:
  Quote:
  Przy odcięciu prądów normalnie załączy się syrena.

  Red9 napisał:
  Quote:
  Wyłączyłem syrenę kluczykiem, ...

  Paulsky napisał:
  Quote:
  A centralka w tym modelu ma swoją baterię zasilania awaryjnego.

  Nie dam głowy, ale chyba nie masz racji.

  Więc sprawdź zasilanie i masę na centralce.
 • #9
  Paulsky
  Level 13  
  Sorki,"mea culpa", w zdaniu o zasilanie awaryjne miał być znaczek na końcu:?: TO MIŁO BYĆ PYTANIE:!: Bo nie wiem, a przecież ważne.