Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
RenexRenex
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

nieszcz瘰ne has這

melon 13 Wrz 2002 13:17 18707 43
  • RenexRenex
    seiko
    Poziom 14  
    ja zawsze u篡wa貫m !BIOS.

polecam.

pisz o nim tak:

"!Bios is a tool originally developed for a brute, blunt removal of passwords from BIOSes. Through it's development it has been severly extended, and Eleventh Alliance have now recieved emails from computer support divisions, hackers and not least of all ordinary computer users who has expressed gratitude for what they consider one of the best toolkits available.

Features: !Bios can decrypt the passwords used in some most common BIOS (including various bioses/versions by IBM, American Megatrends Inc, Award and Phoenix).
    !Bios can also save and restore the IBM standard CMOS/NVRAM memory where almost all common Bioses store the BIOS setup settings.
    !Bios can save the part of the RAM dedicated for the BIOS (which has security implications in some BIOSes as encryption algorithms and/or password may actually reside here in some badly coded BIOSes).
    !Bios can do crude, brutal attacks ("blasters") which removes password from a lot of Bioses. A bit dangerous though, can give unexpected and unwanted results.
    !Bios has a CMOS editor where you through a interface with similarities to several hex-editors can modify the CMOS/NVRAM memory in binary, decimal and hexadecimal ways. (only adviced for very experienced hackers)
    !Bios has a command line interface (CLI) and a very simple VGA-text interface, GUI. If no parameters is passed to !Bios, it starts the easy-to-use GUI, otherwise it starts the GUI.
    !Bios has built-in support pages which provides several tricks and tips, notes about known backdoors etc. "

Dla tych kt鏎zy maj ochote si pobawi umieszczam kod 廝鏚這wy.

pozdrawiam.
    s.
    Za陰czniki:
  • RenexRenex
    Lukalago
    Poziom 26  
    Czy jak odczytam np IC progiem zawartosc kostki 24RF08 to tez dam rade uzyska kod ? Czy pami耩 24RF08 to to samo co 24c08 ?
    Lukalago
    Poziom 26  
    Laptop IBM ThinkPad390X.
    Ciekawa sprawa, wylutowa貫m eeprom 24RF08, odpali貫m laptopa bez eeprama i dysku, wchodzi do biosu! W這篡貫m dysk - prosi o podanie has豉 dysku, wi璚 zima :(. Wlutowa貫m z powrotem eeprom, odpalam laptopa i ku mojemu zdziwieniu komp RUSZY etc., niestety d逝go si nie cieszy貫m, gdy naciskam F1 瞠by wej嗆 do biosu prosi o has這 :(
    Czy kto wie co z tym zrobi, bo wydaj mi si, 瞠 jestem blisko tylko nie wiem czego, hehe.
    Kracyan
    Poziom 13  
    Ja mam podobne objawy w TP 770. Ale ja wykasowa貫m ca陰 zawarto嗆 EPROM`u. Czyta貫m pami耩 Vi-LAB`em i niechc帷y zrobi貫m BLANK. Ale na to to ju nie ma fachowca :). Chyba 瞠...
    larcz
    Poziom 11  
    tak sobie czytam te wszystkie rady i ok ale co mam zrobic z antykiem takim jak zenith data systems ntb005 (486:) ten gad nie chce wspolpracowac
    ps kazda metoda wchodzi w gre (nawet brutale:)
    djroman
    Poziom 15  
    Wszystkich zainteresowanych zdjeciem hasla z ThinkPada zapraszam na gg: 1882159
    Pozdrawiam
    DjRoman
    piotrswiech
    Poziom 2  
    Witajcie po przeczytaniu wszystkich waszych post闚 by貫m lekko za豉many ty 瞠 musze co kombinowa wylutowywa itd.. Ale postanowi貫m wyj帷 te cholerne baterie.

Dok豉dniej to nie wujmowa貫m ich tylko od陰czy貫m ca陰 klawiatuje i od這zy貫m na bok na jakies 15 min (z lenistwa :P) po dod陰czenia ku mojemu zdziwieniu pokaza這 si okno do ustawienia daty. 豉dnie wszystko ustawi貫m. klikam ok i co mi si pojawia. No BIOS !! ustawi貫m haso na w陰czenie komputera i 鄉iga...

Ale jest jeden problem kiedy wk豉dam dysk to porosi mnie najpiejw o has這 do uruchomienia kompa kt鏎e usda這 mi sie usun望 (ustawi貫m swoje) i 2 dost瘼u do dysku kt鏎ego nie znam. I teraz problem jak chce wej嗆 to biosa 瞠by usun望 has這 z dysku to sie nie da bo go nie znam, ale jak wyjme dysk i wchodze do biosa podaj帷 has這 kt鏎e ustawi貫m to wszystko dzia豉.

Co mam zrobic 瞠by usun望 has這 z dysku ????

Zformatowanie na innym kompie, albo na PC z przej軼i闚k pomo瞠? Chociarz wola bym jaki tajemny spob鏏 瞠bym nie musia kombinowac z 2 komem a pozatym nie mam przej軼i闚ki ...
    ParanoiK
    Poziom 12  
    Mo瞠 si delikatnie podepn do tematu: mam takie pytanie - czym sczyta kostk 24c01a z thinkpada 770 (chodzi mi o hardware) - bo jako totalny ignorant i laik w dziedzinie elektroniki nie mam zielonego poj璚ia ;]
    larcz
    Poziom 11  
    a co wiecie na temat blasterow (czy jak to sie to pisze)?
    bo !bios ma w sobie ale nie wiem jak to dziala i czy mozna to zastosowac jezeli nie mozna wejsc do biosu ani systemu
    Yansen
    Poziom 22  
    Du穎 tekstu - ma這 informacji. Tak mo積a skwitowa wszystkie powy窺ze posty.

Notebook IBM TP 760 EL: jak ka盥y TP obs逝guje 3 has豉: administratora, usera i hdd.

Has這 admina nie siedzi (jak w ka盥ym TP) we flashu wi璚 pisanie o programach deszyfruj帷ych has豉 to bzdety. Podobn amatorszyzn objawiaj si odpowiedzi na pytania jak wejs do biosu TP (klawisz DEL) albo jak skasowa has豉 POP i usera - wyj望 baterie.... straszne! TP maj gniazdo na zwork w r騜nych miejscach, np. w 760 jest pod FDD, kt鏎ego wyjmujemy i mamy swobodny dost瘼. Bzdur jet te informacja o wyci庵aniu baterii! Wystarczy wyj望 klawiatur (bateria jest w niej) na par minut - tym samym nie jest podtrzymywane zasilanie. Zreszt jedna z tych baterii s逝篡 do trzymania trybu SUSPEND, a nie ustawie.

We wspomnianym laptopie has這 admina jest w osobnym uk豉dzie STC46C1 i 瞠by sie do niego dosta trzeba rozebra komputer na cz窷ci pierwsze - dos這wnie calutki komputer! bo uk豉d jest na ostaniej (pi徠ej) warstwie p造ty g堯wnej.

Uk豉d trzeba wylutowa, odczyta programatorem i szuka has豉 w odpowiednich kom鏎kach - jest banalnie zaszyfrowane - w kodach klawiatury. W niekt鏎ych notebookach wystarczy po prostu usun望 wspomniany uk陰d i wszystko zaczyna 篡. S te ludzie sprzedaj帷y uk豉dzik z wpisanym has貫m, kt鏎y trzeba wlutowa w miejsce starego.

Ja nie potrafie tego aktualnie zrobi bo nie mam ani programatora ani programu do odczytu.

Niemniej powiem w skr鏂ie 瞠 problem has豉 na dysku to pestka. Bios przy uruchamianiu szuka dyzia i has豉, wi璚 wyci庵amy dysk przed rozruchem kompa, potem F1 i w陰czamy. Przechodzimy do biosu i wk豉damy dysk, potem ALT+CRTL+DEL - maszyna startuje mimo has豉 na dyziu. Od bidy mo積a przeci望 jeden kabelek na tasiemce dyzia i dorobi sobie wy陰cznik na obudowie obok dziurki na zamek do zabezpieczania 豉鎍uchem.
    U mnie dzia豉 to od roku. Poza tym po co sie mordowa z dyskiem z has貫m ? Kopiujemy ca貫go na inny - najlepiej nie IBM i po sprawie.

Jak kto zechce odp豉tnie usun望 mi has這 ze scalaka niech pisze.

Pozdrawiam

PS: a tak na marginesie to wszystko jest opisane w dokumentacji do IBM, ale Polak nigdy nie czyta dokumentacji... bo lepiej zapyta... przykre.