Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy da sie zmenic adres fizyczny karty sieciowej ???

bolo22 29 Paź 2003 22:13 14782 33
  • #1 29 Paź 2003 22:13
    bolo22
    Poziom 11  

Zastanawiam sie gdzie jest zapisany adres, czy producet w umieszcza go glownym ukladzie czy jest zapisany w epromie .

Moze ktos ma jakies doswiadczenie w tym temacie?

0 29
  • #2 29 Paź 2003 22:24
    Platon
    Spec od komputerów

moze byc w eepromie - wtedy programujesz programikiemn dostasrczonym do karty, lub zmieniany jest sterownikiem (i nie jestem pewnien czy zmiana zapisana jest w jakiejs pamieci szeregowej widocznejna wspolczesnych kartach) -programowo. Czy to w windowsie czy linuxe.

0
  • #3 29 Paź 2003 22:31
    Telex
    Poziom 26  

Fizyczy adres "MAC" jest umieszczany w eppromie. Zmienić go można, ale po co? Długość ciągu jest wystarczająca, że raczej napewno nie znajdziesz innej karty o tym samym Mac'u. Pamięć ta jest najczęściej i zawsze 93C46 lub 93LC46. Jest to pamięć o organizacji 64x16bit - Przy odczycie zwykłymi programatorami najczęściej go odczytujesz w trybie 8 bitowym, więc należało by zamienić starsze i młodsze części słowa 8-bitowego - wtedy otrzymasz słowo 16 bit. Następny problem Jak namieszasz w adresach i danych karty, to msystem jej nie znajdzie. W tej Pamięci są zapisane ustawienia PNP i inne ważne ustawienia i wartości domyślne. Jak namieszasz to kicha. Radzę w tym nie grzebać.

0
  • #4 29 Paź 2003 22:35
    bolo22
    Poziom 11  

Potrzebuje zmienic MAC aby miec dwie identyczne karty , chodzi mi o identyfikacje w sieci na podstawie numeru karty .

0
  • #5 29 Paź 2003 23:00
    Telex
    Poziom 26  

I myślisz, że oszukasz Swicht'a ? Sądzę, że raczej nie. Przełączniki zapamiętują MAC'i i przypisują im adresy IP do danego wyjścia (złącza w przełączniku)

0
  • #6 29 Paź 2003 23:20
    bolo22
    Poziom 11  

Mysle ze tak , ale nie jestem pewny czy karty beda dzialac jednoczesnie . Nie chce oszukiwac switcha bo siec lokalna i tak bedzie dzialac , chodzi o wyjscie na zewnatrz , czyli chce oszukac Router, bo na nim jet wpisany adres karty.
    Karty beda na 100% dzialac oddzielnie , ale czy razem to nie mam pojecia.

0
  • #7 29 Paź 2003 23:30
    cortez_
    Poziom 26  

adres MAC można zmienić w większości kart we własciwościach zaawansowancyh sterownika pod MSwin. Na 100% przetestowałem to na kilku kartach. Jeśli chodzi o obezność dwóch kart o tym samym MAC w sieci, to nie działa - w momencie zgłoszenia się drugiej pierwsza przestanie działać (przynajmniej tak było u mnie), natomiast naprzemiennie powinny działać bez problemu.

0
  • #9 30 Paź 2003 15:23
    dan74
    Poziom 11  

Zmiana MACA karty wiąze sie z konfliktem w warstwie 2-giej sieci ethernet. Tanie pseudoswitche za 200-300zl potrafia zglupiec i siec lezy!!!!

P.S.Co do postu telexa:Switch nie przyporządkowuje adresu IP<->MAC tylko nr. portu switcha<->MAC i na podstwie takiej tablicy "wie" gdzie ma skierowac dana ramke

0
  • #11 30 Paź 2003 21:15
    bolo22
    Poziom 11  

Dzieki wszystkim za informacje, dalo sie to zrobic po prostu ustawiajac nowy adres karty w windowsie .
    Obylo sie bez programowania epromu, myslalem ze bedzie trudniej ..

0
  • #12 12 Lis 2003 12:27
    STEFAN52
    Poziom 12  

ale pierd .... w kazdym systemie od windowsu do linuxa da bez problemu sie podmienic mac adres w wiekszoci windowsow z akladce karty sieciowej gdzie wybiera sie tryb pracy karty nie ma problemu wpisac NETWORK ADRESS jesli nie wystarczy dodac jeden wpis do rejestru i juz sie da. w linuksie wystarczy zrobic to poleceniem ifconfig. switche z prawdziwego zdarzenia kosztuja bardzo wiele i maja bardzo wiele mozliwosci i wtedy faktycznie nie da sie oszukac takiego switcha przy prostych switchach nie ma zadnego problemu

0
  • #13 22 Lis 2003 11:53
    arni1
    Poziom 11  

bolo22 to po prostu oszust.
    Chce zaoszczędzić marne parę złotych i oszukac admina, który dba o interes całej sieci wprowadzając ograniczenia na nielegalne wpinanie się w WLAN.
    No cóż w końcu z abonamentu admin dostanie mniej kasy niż ma zapłacić za łącze do internetu. Wtedy będziesz mógł sobie sam kupic łącze płacić kilkaset złotych miesięcznie, dbac o bezpieczeństwo itd.
    Takie działanie to kradzież. Trzeba nazywać rzeczy po imieniu. Admin buduje sieć, dwoi się i troi żeby działało, pobiera niewielkie opłaty, a tu go jeszcze okradają. Skandal.

0
  • #14 22 Lis 2003 12:28
    Pi-Vo
    Poziom 37  

arni 1 strasznie ostro traktujesz zagadnienie ,i epitety nawet sypnąłeś.Bolo rzucił ciekawy temat i nie musi być złodziejem.Ja nie kradnę dostępu do sieci a też interesuje mnie to zagadnienie bo jest po prostu ciekawe.A jak ktoś interesuje się pirotechniką to musi być terrorystą?Zobacz to http://forum.pirotechnika.one.pl/
    Ilu tam terrorystów ,prawda?A zobacz czym handlują!

0
  • #15 22 Lis 2003 12:32
    cortez_
    Poziom 26  

Arni, z calym szacunkiem nie znasz powodow dla ktorych bolo22 chce robic takie eksperymenty wiec sie nie wypowiadaj. Jesli ktos placi za siec to dostaje kabel i podlaczenie. A czy podlacza to na stale do jednego komputera czy na przemian do dwoch to juz jego sprawa. I tak wykorzystuje tylko tyle za ile placi czyli jeden przydzielony slot.

A tak swoja droga i na marginesie, bo z tego co wyczytalem bolo22 chcial wlasnie uzywac na przemian dwoch kompow to nawet jesli chcialby dzielic lacze to dostaje pasmo i to pasmo wykorzystuje, a nawet jesli chce je podzielic na kilka kompow bo woli miec mniejsze to jest jego biznes. Jak kupie tone piachu to moge ja podzielic i sprzedawac w workach po 50 kilo i nikt mi tego nie zabrania. Dlaczego tak samo ma byc z siecia?

0
  • #16 22 Lis 2003 16:49
    dex
    Poziom 27  

bo arni1 jest pewnie adminem takiej sieci i nie potrafi przypisac userom , okreslonej szerokosci pasma..

0
  • #17 22 Lis 2003 18:18
    arni1
    Poziom 11  

Prawda jest jak zwykle po środku.
    Doceniam i popieram pęd do wiedzy.
    Testować i uczyć się można na własnym sprzęcie we własnym domu a nie na sprzęcie i infrastrukturze kogoś innego. Mniejsza o pobudki kolegi, umówił się ze swoim adminem na pewne zastosowanie urządzeń i próbuje ominąć umowę nie patrząc na konsekwencje. Jeżeli robi to w porozumieniu z adminem - nie ma sprawy odszczekam każde słowo.
    Rzecz tak naprawdę dotyczy dobrze pojętej uczciwości. Jeżeli idę do sklepu płacę za trzy bułki i biorę trzy nie dlatego że ochroniarz na mnie patrzy. Jeżeli ktoś mnie nie rozumie, to szkoda czasu na jałową dyskusję o relatywistycznej teorii uczciwości. To moje ostatnie słowo w tym wątku.

0
  • #18 22 Lis 2003 18:54
    elektryk
    Poziom 42  

arni1 napisał:
    Jeżeli idę do sklepu płacę za trzy bułki i biorę trzy nie dlatego że ochroniarz na mnie patrzy.
    A jeśli sklep nie ma w ofercie połowy bułki a ja powiedzmy nie mam ochoty na całą ale bym zjadł połówke? Rozumiem że Ci chodzi o "uczciwość" ale czy ceny u nas są naprawde uczciwe za uczciwą usługe?

0
  • #19 22 Lis 2003 23:10
    solcon
    Poziom 19  

a spotkaliście się z fabrycznie identycznymi MAC-ami w kartach zintegrowanych z płytami Asusa ?

Koszmar uruchamiania kompów w sieci póki się nie zorientowałem

pozdrowienia

0
  • #20 01 Lut 2004 17:23
    kiniox
    Poziom 10  

Ja chcialem tylko dodac ze jak zmienilem dwie karty na ten sam adres to jedna niechodzila i tyle wiec poco to robic albo jak temu zaradzic

0
  • #21 01 Lut 2004 18:34
    elektryk
    Poziom 42  

kiniox napisał:
    Ja chcialem tylko dodac ze jak zmienilem dwie karty na ten sam adres to jedna niechodzila i tyle wiec poco to robic albo jak temu zaradzic
    Może jest jakaś suma kontrolna która chroni przed modyfikacją, albo nie da się zmienić wszystkich cyfr (3 pierwsze zestawy 8bitowe oznaczają producenta).

0
  • #22 08 Mar 2004 11:15
    kili^^
    Poziom 16  

uczciwość?

mam desktopa, dokupiełem laptopa... płacę abonament... od admina dostałem odpowiedź, że jeśli chce korzystać także z przenośnego w sieci no to inaczej nie da tylko muszę wykupić drugie łącze - 2x120 pln... hehehe... była akcja - jest reakcja :)...

0
  • #23 08 Mar 2004 16:12
    GD
    Poziom 22  

spokojnie... bez nerwów....
    Każdy uczy się na błędach :D
    do tematu: Pamiętaj aby nie było konfliktów z innymi urządzeniami w adresach :D
    Pozdrawiam

0
  • #24 04 Kwi 2004 18:47
    Lazarslaw
    Poziom 10  

OK przeczytałem wasze rozważania i każdy ma po trochu racji. Ja mam taki problem Mam neta z firmy i jak by to powiedzieć nie mam ochoty zapłaciś 150zł za wposanie jednego wiersza w serwer i jeszzce potem 20 na miesiąc. Codzi o to że na zewnątrz sieci wychodze z IP serwera czyli niemam tzw IP zewnętrznego i jestem passive wszędzi nie wystawie żadnych plików na programach typu P2P lub Http file serwer. Pytanie jest takie jak zrobić żebym na świat wyszedł z odrębnym IP. Pomocy tu się chyba zgodzicie że jest zdzierstwo nie.

0
  • #25 05 Kwi 2004 02:52
    DJ_Specu
    Poziom 11  

Przypadkiem trafiłem na tę dyskusje i zauważyłem że nawet ciekawa sprawa... Moje zdanie jest takie: arni1 - według mnie nie masz racji jeżeli mówisz że zmiana macu karty to oszóstwo, oszustami to są operatorzy sieci!!! np. mój admin jak się pytałem czy mógłbym kożystać ze zintegrowanej sieciówki odpowiedział: NIE!!! Jak któryś mój kumpel zapytał czy można sobie udostępnić połączenie na drugi komputer to też powiedział NIE!!! A jeżeli już ktoś by chciał drugi komputer pod neta podłączyć to trzeba zapłacić 200zł za instalacje i płacić dodatkowe 50% więcej abonamentu a prędkość zostaje podzielona na dwa komputery. Czyli to jest skandal !!
    A czym ja moge zaszkodzić sieci zmieniając sobie MAC zintegrowanej sieciówki i z niej kożystać?
    A czym ja zaszkodze sieci jak udostępnie połączenie na drugi komp? przecierz transfer i tak bedzie podzielony...
    Albo czym ja zaszkodze jak bede sobie podłączał różne kompy na zmiane?

Sądze że nie szkodze niczym ! płace za transfer 128kb/sek i mam prawo wykozystywac go w pełni gdzie chce, kiedy chce i jak chce.

0
  • #26 16 Sty 2005 14:12
    knapikk
    Poziom 13  

jak to czytam , to az mnie zatyka , albo takie duze lacza albo nie wiem co ze takie oplaty , sam jestem adminem sieci , i za 192kbps za 60 pln ludzie bardzo narzekaja , za dodatkowy komputer jesli jest to na lanie lub ap nic nie placa do 5 komputerow w ramach 1 miejsca . udostepniac tez moga ...
    Jesli chodzi o zmiany macow to nie ma w tym nic zlego jesli czynione jest to w slusznej sprawie , osobiscie na laptopie zmieniam kilka razy tygodniowo zaleznie od miejsca w ktorym sie wpinam . ....

0
  • #27 16 Sty 2005 14:21
    zodiak318
    Poziom 34  

Jesli to karta Realtek to bez problemu można "na stałe" zmienić zawartość eeproma a wraz nim MAC.

0
  • #28 26 Wrz 2007 10:11
    Taczkowy
    Poziom 2  

Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć w sumie krok po kroku jak przywrócić dawny MAC?
    Kwestia jest tego typu że mam dwa kompy które chce połączyć za pomocą sieciówek ale obydwa kompy mają ten sam adres fizyczny i przez to wyskakuje mi konflikt.

0
  • #29 26 Wrz 2007 13:15
    paawel
    Poziom 21  

Było nie grzebać przy maku.
    Tak na poważnie i najszybciej to odinstaluj ją i zainstaluj ponownie.
    Jeżeli to karta PCI to w razie potrzeby zmień slot.
    pozdr.

0
  • #30 26 Wrz 2007 14:59
    zodiak318
    Poziom 34  

Jak jedna z kart ro Realtek, to jest specjalny progamik producenta, który fizycznie zmienia MACa karty (dokonuje zmian w eepromoe karty). Można sobie zmienić MAC na dowolny i widzą go wszystkie systemy operacyjne.

0
  Szukaj w 5mln produktów