logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Aparat DSC-V3-jak rozebrac?

aro333 06 Lip 2007 15:41 2200 2
  • #1 4055765
    aro333
    Poziom 15  
    No wlasnie ,jak to rozebrac,udalo mi sie zdjąć jedynie tylni panel z wyswietlaczem LCD .Odkrecilem na zewnatrz wszystkie male srubki rowniez te pod guma kolo przycisku migawki.Po zdjeciu tego tylniego panela ,odkrecilem jeszcze wewnątrz dwie male srubki ,po tym tak jakby przednia obudowa zaczynala sie odchylac.Nie chce ciągnac aby czegos nie polamac.Nie wiem ,czy najpierw sie sciaga w jakis sposob gorna czesc z lampa blyskowa ,moze to ona spina do kupy ta obudowe.A moze trzeba wyciagnac zespol optyczny bo pod nim sa jakies srubki?Niby obiektyw sie caly rusza,cofa do wyjecia ale cos go blokuje (ramke na plyte glowna wczesniej odkreilem) .Musze go roebrac na czesci pierwsze praktycznie bo mial kapiel .Moze uda sie go uruchomic po oczyszczeniu tych tlenkow i zlączy ,sa cale zielone.Marne szanse ale sprobowac warto,jestem ostatnia deska ratunku podobno inaczej smietnik.Jak na razie jest martwy,akumulatorek/pakiet rozladowany do zera ,pewnie tez uszkodzony bo ladowanie nic nie daje .Oczywiscie probowano przez aparat go ladowac ,napiecie do niego dochodzi bo robi sie cieply ale nawet 4godzinki nie daja zadnego efektu ,0V i juz.
  • #2 6859778
    rogerowaty
    Poziom 11  
    a może kolega doszedł jak to rozebrać ?

    mam podobny problem ... potrzebuję się dostać do stycznika spustu migawki ... urwał się 8) klawisz


    rozebrałem znaczną część ale nie mogę odłączyć przedniej metalowej części i obudowy uchwytu ... po gumą były 2 zatrzaski ... rozpięte ale specjalnie to niepomaga
    jest coś jeszcze


    może znalazł kolega service manual ?
  • #3 6860154
    aro333
    Poziom 15  
    Generalnie jak sobie przypominam, aparcik nie zostal zrobiony, wrócil do wlasciciela. Nie bardzo pamietam jak sie go rozbieralo juz teraz.
REKLAMA