Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

PHILIPS FT7162. Jest włączona blokada przed dziećmi.

06 Jul 2007 18:08 1778 4
 • Level 14  
  Obudowa PHILIPS z tyłu FT7162. W google znajduję UNIWERSUM a problem mam następujący.
  Telewizor przeleżał około 1,5 roku uszkodzony. Syn zaczyna marudzi że chciał by większy więc się w/w przyjrzałem. Po wymianie uszkodzonych elementów załącza się na około 15 sekund na ekranie widnieje napis "kindersicherung ist eingeschaltet" co oznacza iż włączona jest blokada przed dziećmi po czym TV się wyłącza i nie reaguje na nic. Oryginalny pilot zginął (szukam) w sklepie "pożyczyłem" już 2 zamienniki - nie pracują uczące się "sprawdzałem na dwóch" też nic nie robią.
  układy:
  SDA 30C163-3
  SDA 5273 S
  (pamięć a właściwie to co na naklejce na pamięci) FTD 33
  5.6.96
  Proszę o pomoc.

  Dodano po 1 [minuty]:

  A jeszcze jeden układ
  MSP 3400C-P-C6
  Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
 • Helpful post
  Moderator
  Universum FT7162 może posiadać trzy różne chassis i tym samym trzy różne piloty. Przy doborze istotne jest dodatkowe oznaczenie numeryczne podane poniżej modelu.
  Dla Twojego TV oryginalny pilot to RCF600 lub RU600. Zamiennik kupisz np. tu: www.cybor-tech.com.pl W wyszukiwarkę wpisz IR137. Dobrej jakości jest pilot IRC81174 Classic.
  Do wyłączenia blokady rodzicielskiej wystarczy na pilocie wcisnąć MENU i na kolorowym pasku wyszukać "Kindersicherung" i zmienić na AUS.
  Może miałeś już właściwego pilota, ale TV reaguje tylko na ten przycisk (MENU).
 • Level 14  
  W odbiorniku występuje też pamięć 24LC16B. Kolega powiedział że by może udało by się wlutować nową czystą (ten układ przechowuje wprowadzone wartości np. kanały ustawienie ostrości itd.). Co koledzy na ten temat myślą? Jest sobota Pilota zamówię nie wcześniej niż w poniedziałek przy dobrych wiatrach będzie w środę może by tak przeprowadzić próbę z tym układem? Co koledzy na to?
 • Moderator
  Trzeba by wykonać jej inicjalizację + pozostałe ustawienia w trybie serwisowym. Oczywiście do tego też potrzebny właściwy pilot, tak samo zresztą do wstrojenia stacji. Bo właśnie pamięć przechowuje wszystkie te dane. Kolega nie bardzo chyba wie, co mówi.
  Wystarczy tylko poczekać na pilota.
 • Level 14  
  Pilot kupiłem oznaczenie ma CT137 i działa. Zdjąłem blokadę
  Dziękuję za pomoc