Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV Grundig T55-440 - nie znajduje stacji.

Majster20 06 Lip 2007 18:10 3975 12
  • #1 06 Lip 2007 18:10
    Majster20
    Poziom 9  

Jak wejść w tryb serwisowy? Proszę o pomoc.

0 12
  • #2 06 Lip 2007 18:33
    ciesla
    Poziom 24  

Spróbój wcisnąć [i] na pilocie i włącz głownym włącznikiem zasilanie , trzymając [i] przez około 5 sek.

Pozdrawiam

0
  • #3 06 Lip 2007 18:36
    pankracy 2
    Spec od TV

Witam!
    To jest chassis : CUC4400
    Coś wydaje mi się że ten TV nie ma trybu serwisowego a jaki problem zaistniał ?

0
  • #4 06 Lip 2007 18:46
    Majster20
    Poziom 9  

Nie mogę ustawić kanałów. Nie wiem jak to zrobić. Dzięki.

0
  • #5 06 Lip 2007 19:02
    pankracy 2
    Spec od TV

Programowanie automatyczne :
    Włączenie TV wyłącznikiem sieciowym z jednocześnie naciśniętym przyciskiem [ P/C ] powoduje uruchomienie trybu automatycznego programowania. Na wyświetlaczu zostaje wyświetlone wskazanie "HP"a ekran zostaje wyciemniony.

0
  • #6 06 Lip 2007 19:52
    Majster20
    Poziom 9  

Zrobiłem tak parę razy ale znajduje sygnał tylko na 24 kanale.Czy on czasem nie ma trybu hotelowego?

0
  • #9 30 Lip 2007 00:20
    Majster20
    Poziom 9  

Nadal mam problem nie potrafię wejść w ręczne dostrajanie kanałów.NA automatycznym [HP] znajduje ale są porozrzucane. A w głowicy jest sda3302 którego nie znam zamiennika,po za tym oryginał jest ciężko dostępny.

0
  • #10 30 Lip 2007 00:59
    Mirek Z.
    Moderator

Przecież ten TV ma klawiaturę lokalną (pod klapką). Najpierw P/C i ustawiasz kanał przyciskami +/-, pamięć - M. Na zakresie VHF (do 12 kanału) ustawiasz kanał o jeden niższy - różnica systemów (rastrów) polskiego i niemieckiego - następnie przycisk F (strojenie dokładne) i dostrajasz przyciskami +/-. Na koniec również M. Oczywiście najpierw wybierasz nr programu, na którym ma być dana stacja, dopiero po tym strojenie.
    Nazwa programu (jeśli TV ma text) - wciskasz przycisk ze strzałką (strojenie ciągłe) i zmieniasz literę lub cyfrę przyciskami +/-, zmiana na następną pozycję ponownie przyciskiem ze strzałką, na koniec do pamięci - M.

0
  • #11 31 Lip 2007 13:52
    Majster20
    Poziom 9  

Przytrzymywałem klawisz F lecz bez żadnej reakcji , wyświetlacz bez zmian, brak komunikatów OSD.

0
  • #12 05 Wrz 2007 12:30
    Majster20
    Poziom 9  

Cały próbuję go ustawić przytrzymując przyciski P/C jak i F próbując jednocześnie +/- ale bez rezultatu.P/C przełącza funkcję wyświetlacza lecz nie pokazuje żadnych komunikatów OSD , klawisz F mimo że wygląda na sprawny nie załącza zupełnie nic.Brak również jakichkolwiek komunikatów przy sterowaniu dzwiękiem. Jedyne komunikaty OSD to nazwy stacji. Jakie komunikaty powinien wyświetlać i do czego się przyczepić szukając usterki programowania? Pozdrawiam.

0
  • #13 05 Wrz 2007 13:52
    W_marko
    Poziom 16  

Ten TV nie pokazuje OSD zgłaśniania,wyszukiwania kanałów czy kontrastu. Zrobisz dokładniek jak opisał ci " Mirek Z" i będzie ok. A " - " lub " + " przyciskami od kanałów.

Dodano po 2 [minuty]:

Na dostrajaniu musisz przytrzymać przcisk do momentu dostrojenia inaczej nic się nie będzie działo.

0