Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Excel 2003/2007 obok siebie, jak zrobic 2003 domyslnym?

Olgierd 06 Jul 2007 20:14 3192 6
    Olgierd
    Level 15  
    Witam,

Mam zainstalowane dwie wersje Excela 2003 i 2007. Co zrobić aby pliki Excela 2003 i wcześniejszych wersji były otwierane automatycznie z pomocą wersji 2003 a nie 2007.
    Czy ktoś wie jak odwrócić role, aby Excel 2003 był tym domyślnym, wskazanie ścieżki do .exe nie pomaga dalej zawsze najpierw odpala 2007, może edycja rejestru ale jestem za cienki w te klocki.

Zainstalowanie w osobnych folderach nic nie daje w dalszym ciągu uruchomienie pliku Excela powoduje że otwiera go wersją 2007.

Zmiana w : Narzędzia -> Opcje folderów -> Typy plików. Tam szukam rozszerzenia .xls wybieram opcję Zmień i wskazujesz na Excela 2003 ale dalej otwiera przez 2007

Jedyne rozwiązanie jakie znalazłem to zainstalowanie najpierw wersji 2007 a dopiero potem 2003 ale to rozwiązanie budzi moje obawy.

PS. powyższe informacje pochodzą z innego forum ale tam niestety nie rozwiązano tego problemu, może użytkownicy elektrody znają odpowiedź?

Dziękuje za pomoc

Olgierd
    Zbych034
    Level 38  
    Chyba bez zmian w rejestrze się nie obędzie.
    Olgierd
    Level 15  
    Witam,
    Dodam ze pliki worda otwierają sie normalnie tzn. plik zapisany przez 2003 otwiera wersja 2003, zapisany przez 2007 otwiera wersja 2007. i nie wchodzą sobie w "parade"

Pozdrawiam
    Olgierd
    tser
    Level 11  
    Witam!
    Ja bym spróbował tak:
    1.Przygotuj sobie jakiś plik Excela dla wersji 2003-97
    2.Klikasz na nim ppm>>otwórz za pomocą…>>teraz wybierasz przeglądaj i szukasz na dysku zainstalowanej starszej wersji Excela wybierasz ją i na dole zaznaczasz „zawsze używaj wybranego programu do otwierania tego typu plików”
    3.Klikasz OK
    Olgierd
    Level 15  
    tser wrote:
    Witam!
    Ja bym spróbował tak:
    1.Przygotuj sobie jakiś plik Excela dla wersji 2003-97
    2.Klikasz na nim ppm>>otwórz za pomocą…>>teraz wybierasz przeglądaj i szukasz na dysku zainstalowanej starszej wersji Excela wybierasz ją i na dole zaznaczasz „zawsze używaj wybranego programu do otwierania tego typu plików”
    3.Klikasz OK

Witam,
    Ten sposob nie dziala, ani gdy wersje Excela sa zainstalowane razem czy w osobnych katalogach, zawsze odpala Excel 2007, nawet po wskazaniu sciezki do pliku.exe Excela 2003

Pozdrawiam
    Olgierd
    tser
    Level 11  
    Dziwne, ponieważ mam 2 wersie Excela 2000 i 2007 i u mnie ten sposób działa. Na pewno "zaznaczyłeś zawsze używaj wybranego programu do otwierania tego typu plików"?
    kazik_
    Level 13  
    z tad https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1143530.html

dzięki pokorny75

Aby zmienić powiązanie plików .xls z Excelem 2007 na Excela 2003 należy:

1. Zamknąć program Excel.

2. W menu Start wybrać opcję Run, a następnie skopiować i wkleić tam:

excel.exe /unregserver

Zatwierdzić przyciskiem OK.

3. W menu Start wybrać opcję Run, a następnie skopiować i wkleić tam:

excel.exe /regserver

4. Zdefiniować pełną ścieżkę do Excela 2003:

W menu Start wybrać opcję Run, a następnie skopiować i wkleić tam (w miejsce nawiasu wpisać własną lokalizację):

"C:\(tu wpisz twoją ścieżkę)\office11\excel.exe" /regserver