Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki subtelny głośnik basowy 250 cm do zabudowy w bagażniku?

07 Lip 2007 11:11 2253 18
  • Poziom 17  
    Witam
    Wymyśliłem, że zabuduję wnękę w bagażniku i zrobię z tego mały subwoofer.
    głośnik jaki mi tam wejdzie to 200 - ze wskazaniem na 250 mm.
    Przeglądam oferty na Allegro i są tam same potworki gdzie 50% to plastikowa membrana a reszta to gruby solidny resor.
    Chcę zrobić coś subtelnego delikatnego z czystym miękkim basem.
    Kiedyś miałem taki głośnik INTERTECHNIK ( nie pamiętam modelu ) ale grał bosko. Obecnie wszystko to takie monstra typu BUSHMANN itp.
    Wszystko do budowy wooferów do BOOM CARÓW.
    Ja słucham delikatnej lekkiej muzyki ( jazz, pop itp , żadnego łomotu )
    Jaki głośnik polecacie ?
    główne kryteria to :
    Coś niedrogiego, srednica 250 mm, do małej pojemności skrzynki, cos da miły i miękki bas.
    Dziękuję za pomoc.
  • Moderator CarAudio
    IT 08 (299zł) w 20l BR ,tylko on nie daje "miękkiego" basu ,a stara się oddawać wiernie nagranie-polecam.

PS: jaki masz wzmacniacz?
  • Poziom 16  
    Nie jestem pewien czy tam bledu nie ma ale chyba srendnica ma byc 25 cm a nie 250 cm?
  • Poziom 17  
    Fundusz jak pisałem niewielki 200-300 zł.
    Wzmacniacz MAC Audio MAC-HAMMER ( na mostku 150W )
    Przy okazji czy można wykorzystać wyjście po wysokim sygnale ?
    Bo póki co mam problem ze znalezieniem wyjścia AUDIO OUT w fabrycznym radiu VOLVO.
    Jak to podłączyć ? Czy z dwóch tylnych głośników złapać sygnał i zmostkować go na jeden , czy wystarczy jeden kanał podpiąć i ustawić na wzmacniaczy mostek ? ( słyszałem że niskie tony nie sa separowane na poszczególne kanały stereo i na wszystkich są zbliżone.

Jeszcze jedno pytanie :

Czy filtr we wzmacniaczu wystarczy , czy muszę niezależnie od tego zamontować filtr dolnoprzepustowy ( zwrotnicę ) ?
    Dziękuję za szybkie odpowiedzi ( to forum działa jak szwajcarski zegarek - dziękuję )
  • Poziom 16  
    Jesli wzmacniacz ma filtr dolnoprzepustowy to nie musisz zakladac dodatkowego. Wysokie wejscie nalezy podlaczyc do obu kanalow. Czyli z dwoch kanalow radia podlaczasz na dwa kanaly wzmaka.
  • Poziom 17  
    Co to jest PB s10 i gdzie mogę go nabyć ?
    Ile kosztuje ?

Znajomy poczęstował mnie ostatnio głośnikiem SONY X-PLOD .
    Taki czerwony w krztałcie pentagonu ( jakiś z USA podobno, typowy do suba ).
    Czy to także jak radia i inne głośniki tej marki to kiepski produkt ?
  • Poziom 42  
    Kiepski gra strasznie męczącym basem takim pustym bez efektu napisz do mnie na gg to ci podam namiary:)
  • Poziom 18  
    Tego xploda odradzam, sam mialem i gral tak jak pisal crazy-88 meczaco i bez charakteru, na szczescie pozbylem sie go :)
  • Poziom 17  
    essa.com.pl tam mozna nabyc produkty firmy PB ;]
  • Poziom 42  
    Napisz do mnie znam tańsze źródła:)
  • Poziom 17  
    crazy - napisałem na PW
    Co myślicie o produktach CRUNCH ? i głośnikach KENWOOD ?
  • Poziom 23  
    Crunch jest ok jeśli wybierzesz lepsze ich produkty, a Kenwood to wiesz bez rewelacji ale trzyma standard tej firmy nie schodzi poniżej poziomu 50% przynajmniej tak amerykańskie fora piszą.
  • Moderator - GSM
    Witam. A może Rokford Fosgate Punch P1S410? 150W RMS i srednica 25cm? Mialem ostanio okazje go posluchac i jak dla mnie brzmiał rewelacyjnie.
  • Poziom 17  
    Słuyszałem o tej marce i słyszałem ją także.
    Gra naprawdę dobrze, ale to już HI-END a na to mnie niestety w tej chwili nie stać ( wakacje i trzeba gdzieś wyjechać ). Szukam czegoś tańszego, czasami zdarzają sie produkty w rewelacyjnym stosunku JAKOŚĆ - CENA ale trzeba się na tym znać.
  • Moderator - GSM
    3 dni temu go oglądałem i kosztowal 89euro a według mnie to nie jest az taki duży wydatek. Za niektore badziewia musisz dac jeszcze wiecej.jest nawet na znanym serwisie aukcyjnym za 369 zl a wiec przemysl to.
  • Poziom 17  
    Na tym właśnie znanym serwisie zakupiłem póki co głośnik roboczy, aby nie wstrzymywać budowy skrzynki ( muszę cocieco wymierzyć i przymierzyć ).
    Roboczy bo za 40 zł a i tak go wykorzystam wkładając do pustej skrzyni , która zawala mi miejsce w garażu. Prezent dla młodszego brata będzie jak znalazł.
    Przy okazji co myślicie o tym szrocie ? Co on reprezentował jak był młodszy ?

Tak wygląda

I pytanie ogólne :
    PB S10 czy Rokford Punch ? a może jeszcze coś lepszego ( tym razem do 350 zł MAX.
  • Moderator CarAudio
    Zamiast s10 weź M10 .

PS:Rokforda nie słuchałem,więc nie mam zdania.