Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV Philips 20GR1250 pionowy pasek na środku ekranu.

07 Lip 2007 14:33 3840 9
 • Poziom 10  
  Prosze o pomoc w naprawie telwizora 20GR1250 Philips
  Na środku ekranu jest pionowy pasek w którym rusza się obraz, pasek ma szerokość 1cm, po obu sronach paska jest czarny ekran
  Dodatkwo wydaje mi się że przy włączaniu telwizora słychac mały trzask w głośnikach ktorego nie było jak telewizor działał ... acha głos jest.
  Na podstawie znalezionych inforamcji na forum elektrody po przewodach idących z cewek odchylajacych na szyjce kineskopu do płyty telewizora zlokalizowałem bloki które odpowiadają za odchylanie pionowe i poziome (chociaz nie jestem tego pewien) i w okolicach gdzie wchodza te przewody wymieniłem elektrolity 3300F/25V, 2x470µF/160V,10µF/16V,10µF/100V,100µF/16V,1µF/50V,47µF/16V,10µF/50V jednak telewizor nie działa dalej
  Co mogło się popsuć?
  Co powinienem dalej zrobić?
  Jestem osoba ktróra nie ma praktyki w naprawie telewizorów więc bardzo prosze o pomoc
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  Witam
  WW obiaw spowodowany jest najwyraźniej utratą pojemności kondensatora (nie elektrolita) szergowo w obwodzie cewek H. Nie pamietam dokładnie 390-680nF
 • Poziom 28  
  Witam.Nie chciałbym cię wprowadzić w błąd ale zdaje sie pion zrealizowany jest na tranzystorach i należ sprawdzić czy są one zasilane i czy aby któryś z elementów zasilających je tj.opornik i dioda nie uległy uszkodzeniu.TV posiada chassis GR1AX-wpisz chassis do wyszukiwarki a znajdziesz wiele postów na temat uszkodzeń jego.pozdr.
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  W końcu jak ta krecha biegnie góra-dół czy w poprzek?
 • Poziom 10  
  krecha biegnie góra dół
 • Poziom 10  
  Czyli jest to układ Układ odchylania pionowego TDA3653B zgodnie z tym co pisze na forum po linkiem https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic401326.html ?
  Sprawdze to zgdonie z tym co jest tam podane bo mam już schemat (dziękuje za podanie nazwychassis GR1AX) ale jeżeli jest to pionowa linia góra dół to nie jest to wina układu odchylania poziomego bo przecież obraz nie jest rozciągnięty na lewo i prawo na ekranie?
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  mirko66b napisał:
  RADEKRPISZ napisał:

  Ten link odnosi się do uszkodzenia pionu, tu mamy do czynienia z odchylaniem H (krecha jest pionowa )czyli przerwa na cewkach,albo w ich obwodzie.


  Kolego mikro66b chodziło mi o nakierowanie na chassis. A poczytać zawsze warto.

  I to jest wina odchylania poziomego kolego Sigan. Patrz post Pankracy2