Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Moje świetlówki kompaktowe (przerobilem na lepsze) 11 rok testu trwa.

Kwazor 24 Sty 2020 22:32 522585 1331
    mati211p
    Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Tam muszą być zatrzaski, w miejscu tego rozpołowienia trzeba odpowiednio podważyć.
  • OptexOptex
    mdm150
    Poziom 26  
    mdm150 napisał:
    Ello.
    Pokusiłem się aby otworzyć jedną z zakupionych w Lidlu, świetlówek. Cóż otwarcie nie było łatwe, układ statecznika zrobiony jest na UBA2211BT i garści elementów.
    Moje świetlówki kompaktowe (przerobilem na lepsze) 11 rok testu trwa. Moje świetlówki kompaktowe (przerobilem na lepsze) 11 rok testu trwa. Moje świetlówki kompaktowe (przerobilem na lepsze) 11 rok testu trwa.

Nawiązując do zacytowanego posta wyżej, muszę się pochwalić że jedna z nich nadal działa do dziś. Druga niestety się zbiła. Ma wyrobione dobre kilkatys. godzin.
    Z czego większość swojego żywota zasuwa w zamkniętym kloszu w kurniku po kilka godzin dziennie-śmiało. Jest to lidlowskie livarno 15W.
  • OptexOptex
    mati211p
    Moja Philips Tornado 32W też działa już dokładnie 3 lata i 18 dni jako oświetlenie podwórka zapalane na czujnik zmierzchowy AZH-106, po średnio 11h dziennie, (latem 6h, zimą 16h), więc już teraz jest około 12200h (deklarowane 8000h).
    mati211p
    mdm150 napisał:
    Ma ona ciepły start? Odnośnie livarno, to okresy świecenia w zimy sa znacznie dłuższe.

Nie ma, więc nie spodziewałem się wyniku dużo większego niż podany przez producenta, ok. 1050 załączeń ma.
    mjd2018
    Poziom 5  
    mati211p napisał:
    Tam muszą być zatrzaski, w miejscu tego rozpołowienia trzeba odpowiednio podważyć.

Dobra, jeszcze wczoraj wylądowała w siatce, w którym trzymam świetlówki do czasu zbioru elektrośmieci, bo uznałem, że z tak zużytymi elektrodami nie pociągnie już długo, a poza tym, pewnie jak to jest u chyba wszystkich Phillipsów, popękała by obudowa przy rozbieraniu. Co ciekawe miała jakieś 15 lat, czyli ok. 10 lat mniej niż PL-Electronic/C, o którym pisałem wcześniej. Więc może miała ciepły zapłon? Była najczęściej zapalana wieczorem i gaszona rano.

Dodano po 4 [minuty]:

A i czy warto kupić tego Economy 6yr na allegro? Bo widziałem za 10zł
    mati211p
    Z tego co mi wiadomo Economy mają krótszą żywotność, ale jak tam PTC dodasz to może podziała trochę.
    mjd2018
    Poziom 5  
    A czy jest możliwe, że ten ECONOMY 6yr brzęczy przez zużycie rury? Bo ktoś kiedyś tak pisał, chyba z świetlówką kompaktową yankon
    bestboy21
    Poziom 39  
    mjd2018 napisał:
    A czy jest możliwe, że ten ECONOMY 6yr brzęczy przez zużycie rury? Bo ktoś kiedyś tak pisał, chyba z świetlówką kompaktową yankon

Raczej główny elektrolit zaczyna siadać i brzęczy wszystko a nie sama rura. Tam są proste przetwornice ala fly-back po stronie wtórnej i ona raczej by świszczała chyba że już z pierwotnej dostanie prostokąt to wszystko zaczyna brzęczeć jak na starym horrorze z jarzeniówką na suficie.
    mati211p
    U mnie brzęczą tylko te świecące rurą do dołu, więc raczej jasne że elektrolit wysiada z powodu temperatury. W sumie nie sprawdziłem tej brzęczącej jeszcze.