Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

uwalone sterowniki silnika w scorpio,

damkoz 07 Lip 2007 19:29 981 3
  • #1 07 Lip 2007 19:29
    damkoz
    Poziom 19  

Witam
    Mam takie pytanie, problem dotyczy sterowników silnika w scorpio, dostałem dziś auto i 3 sterowniki, 2 pochodzące z ww samochodu (uszkodzone) oraz jeden ze szrotu. Rozkręciłem 2 uszkodzone i spalone są diody prostownicze zasilające ecu. Rozkręciłem ten ze szrotu a w nim to samo. Czy to jakaś wada fabryczna sterowników?? Wymieniłem w jednym diodę i jest ok, auto pali bez problemu. Wstawiłem tam diodę 6A czyli większą od tych fabrycznych. Czy spotkaliście się wcześniej z takimi usterkami?

• #2 07 Lip 2007 20:42
    Usunięty
  • #3 07 Lip 2007 21:41
    damkoz
    Poziom 19  

A podpowiedzcie, czy jak uwalona była by instalacja za sterownikiem, tzn np wtryskiwacz albo cewka to możliwe że wtedy wypalało by tą diodę? Dodam że reszta ścieżek w sterowniku jest czysta tylko ta zasilająca spalona, i co mnie zaskoczyło to w sterowniku który w ogóle nie jeździł w tym samochodzie to samo.

• #4 08 Lip 2007 07:57
    DominikD
    Poziom 23  

Witam.
    Tak jak wspomniał Elektrit odpalanie ze wspomagaczy które mogą dać nawet 20V a jak akumulator jest całkiem razładowany i/lub zamarznięty to napięcie to nie spadnie i sterownik się uszkadza . Dlatego należy zawsze troszkę podładować taki zamrznięty akumulator przed wykorzystaniem rozruchu .

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME