Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG RZ-29FA34RB - drga obraz, rozjechane kolory

Beherit 07 Lip 2007 20:42 1574 0
    Beherit
    Poziom 1  
    Witam

Mam problem z telewizorem LG RZ-29FA34RB:
    - obraz w NTSC/PAL60 drga w dolnej części ekranu, a w tym trybie pracuje XBOX360, śmieszne jest to, że 14 calowy stary PHILIPS wyświetla lepszy obraz niż 5 miesięczny LG,
    - w trybie NTSC/PAL60 nie wyświetlają się wszystkie kolory, paleta jest jakby obcięta, brak niskich składowych RGB+GREY,
    - kolory rozmywają się w prawo, np. biała kreska zostawia błękitną poświatę o szerokości 1 cm, rozmycie powstało po wizycie „profesjonalnego” autoryzowanego serwisanta LG.
    Telewizor jest na gwarancji, był już naprawiany, ale serwis, który to robił jest w 100% nie kompetentny. Aby zlikwidować drganie obrazu i brak pełnej palety wymieniono mi płytę główną, to nie rozwiązało problemu. Co gorsza po zmianie płyty pojawiły się opisywane rozmycia kolorów w prawo (rozjeżdżają się czerwienie, fiolety, żółcie i kolor niebieski). Serwisant, aby zlikwidować rozjeżdżanie się plam zmniejszył w menu serwisowym nasycenie wszystkich barw o połowę (tylko tyle potrafił zrobić pracownik autoryzowanego serwisu!!!). Kolory są brzydkie i nienaturalne. Tak to się ciągnie już ze 2 miesiące. Nie mam już siły walczyć z serwisem o to, aby profesjonalnie naprawił mój TV, wysłałem pismo do LG niestety ponoć mają miesiąc czasu na odpowiedz. Może ktoś z Was szanowni Forumowicze będzie mi w stanie pomóc, może coś można ustawić w menu serwisowym. Na pewno zrobię to lepiej niż pracownik serwisu.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.