Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Passat b5 zablokowane tylne drzwi

07 Lip 2007 21:51 19262 3
  • Poziom 2  
    witam jestem od niedawna posiadaczem passata b5 1,8 mam problem z otworzeniem tylnych lewych drzwi, central jest sprawny otwiera wszystko oprócz tych wyżej wymienionych szyba w tych drzwiach działa bez problemu proszę o pomoc jak mogę otworzyć te drzwi nadmieniam że tapicerkę udało sie zdjąć za pomoc z góry dziękuję pozdro
  • Specjalista - Alarmy Samochodowe
    W przejściu kablowym będziesz miał dostęp do kabli od siłownika (kolorów nie pamiętam jakieś czarne z kolorami, zobacz czy w momencie, kiedy reszta robi ruch pojawia się napięcie dochodzące w kierunku siłownika, jak nie będzie napięcia to sprawdź jeszcze na słupku przed złączem), jak będzie napięcie a siłownik będzie nadal martwy to wyjmij 2 duże okrągłe zaślepki, podjedź szybą tak by ją przez te otwory wykręcić, wymontuj szybę, odkręć blachę aluminiową, wymontuj ją razem z prowadnicami szyby, teraz masz dostęp do kasety zamka, teraz pozostało pokombinować z sama kasetą zamka (najpierw odryglować siłownik)
  • Poziom 23  
    a te kolory motorów to czarny z zielonym paskiem i czarny z niebieskim paskiem

pozdrawiam...
  • Poziom 2  
    Witam!
    Wiem, że temat stary, ale może komuś przyda się moja podpowiedź.
    Miałem zablokowane tylne prawe drzwi. Do siłownika dochodziło napięcie, ale nie ruszał. Domyśliłem się, że to może być wina szczotek. Podgrzałem więc suszarką cały siłownik. Zamek otworzył się normalnie z pilota. Wymontowałem i rozebrałem zamek (szczegółowy opis pomocny przy demontarzu można znaleźć tutaj: http://www.turbo-diesel.pl/zrob_to_sam/35/). Wymieniłem szczotki, które pozyskałem z taniego (około 13 zł z przesyłką) siłowniczka uniwersalnego, który zakupiłem na allegro.

Passat b5 zablokowane tylne drzwi

Dodam, że do silniczka z siłownika passata pasują nie tylko szczotki z powyższego siłownika, ale również wirnik. Wystarczy odciąć zębatkę tuż u nasady.
    I jeszcze jedno, silniczek w siłowniku zamka passata jest identyczny jak w hondzie accord.