Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

puchnie obraz w telewizorze pod wplywem zmiany jasnosci ....

egon-tv 30 Paź 2003 15:01 1953 14
  • #1 30 Paź 2003 15:01
    egon-tv
    Poziom 21  

tv ma 1 rok. przy zmianie jasnosci obrazu tv znacznie zmienia wymiary. Zmiana jest tak duza ze znika polowa logo. Obraz zwiksza bardziej swoje wymiary w pionie niz poziomie. jest on marki BEKO. Jest 100Hz panoramiczny. Czy spotkal sie ktos z podobnym problemem?

• #3 30 Paź 2003 15:25
    egon-tv
    Poziom 21  

a czy mozna to jakos sprawdzic... potwierdzic... bo wymiana trafa to koszt... a jak sie nie trafi to kasa w plecy...
    :evil: :twisted:

• #4 30 Paź 2003 15:35
    zdzich42
    Poziom 40  

Tester, po mojemu usterki nie wykarze ponieważ jest tu podejrzenie uszkodzenia powielacza w trafopowielaczu. Może pomiar napięcia (wysokiego ) coś podpowie, ale też trzeba mieć czym zmierzyć. Piszę na podstawie tego co miałem w praktyce. A jak wygląda obraz, czy jak puchnie to nie ciemnieje w środku ekranu? jak napięcia szczególnie +B czy stabilne?

• #5 30 Paź 2003 15:53
    wojtek12345
    Poziom 23  

Jeśli przyczyną zmiany rozmiaru obrazu jest zbyt mała wydajność prądowa powielacza, obraz zwieksza się proporcjonalnie w pionie i poziomie. W tym przypadku kolega egon-tv pisze, że raczej zwiększa się rozmiar pionowy niż poziomy, dlatego szukałbym poza trafem.

• #7 30 Paź 2003 18:03
    Rubinh
    Poziom 24  

Obstawałbym jednak przy opcji uszkodzenia trafopowielacza. Wydaje mi się, że TV jest jeszcze na gwarancji, w czym więc problem?.

• #8 31 Paź 2003 14:05
    Bengalos
    Poziom 12  

Cześć. Moim zdaniem usterki nalezy szukac w ukl. ograniczena pradu kineskopu.Wczesniej sprawdz czy nie zmienia ci sie zasilanie poziomu w takt zmian kontrastu lub jasnosci.Mozesz tez regulowac contrastem i obserwowac geometrie obrazu.

• #9 01 Lis 2003 14:55
    neelix
    Poziom 14  

Jeśli powiększa się to znaczy, że spada WN. Może być powielacz.Zwiększony pobór prądu powoduje zwiększony spadek U na powielaczu i WN na kinolu spada.

• #10 01 Lis 2003 21:22
    asandrzej
    Poziom 12  

Usterka ja napewno w przetwornicy zła stabilizacjia napięć wyjściowycy.
    Przy dużej ilosci bieli na ekranie zaśilacz nie wyrabia. Na bank to przetwoenica. :D

• #11 02 Lis 2003 00:01
    drago
    Poziom 20  

dlaczego zaczynacie od razu od trafopowielacza ? nie lepiej podstawić kondens na B+ ? w większości sprzętów tv to właśnie utrata jego pojemności powoduje taki objaw

• #12 02 Lis 2003 01:07
    marian-48
    Poziom 21  

"egon-tv" dlaczego nie pomierzysz napięć wychodzących z przetwornicy (a w szczególności B+ ) przy zmianie jaskrawości sugerował to także "Zdzich 42". Pozostałe post'y to czysta filozofia nie poparta żadnymi pomiarami. Jest to zły nawyk takie ciągłe podkładanie innych elementów. Nie tędy droga.......

• #13 02 Lis 2003 01:25
    drago
    Poziom 20  

" Pozostałe post'y to czysta filozofia nie poparta żadnymi pomiarami. Jest to zły nawyk takie ciągłe podkładanie innych elementów. Nie tędy droga....... "

co miałeś na myśli , bo w moim przypadku akurat to wynika z doświadczenia

• #14 02 Lis 2003 11:25
    marian-48
    Poziom 21  

"drago" z Twoim post'em to ja się zgadzam tylko żeby tak jeszcze pomierzyć czy B+ jest stabilne w zależności od poboru mocy w tej gałęzi? I to może dać odpowiedz na post "egon-tv"

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME