Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audioline 5300 Tech, jaki zasilacz?

09 Lip 2007 15:40 1160 3
  • Pomocny dla użytkowników
    Ktoś przywiózł sobie taki aparat z zagranicy, jednak nie wziął zasilacza. Jest w aparacie gniazdo RJ z bocznym zaczepem. Nie wiadomo czy oba napięcia mają być stałe i jaka biegunowość?
  • Poziom 33  
    z tego co wiem stałe i zmienne,rozbierz baze i będziesz widział -zmienne na słuchawkę -poprzez diodę i kondensator do masy..tak miałem w podobnym
    Mam w domu zasilacz np. od Audioline 30, też dwu napięciowy. Liczyłem jednak na to, że ktoś ma taki aparat i po prostu sprawdzi co jest napisane na zasilaczu. Aparat jest podobno nowy i ktos nawet nie wiedział, że zasilacz jest do niego potrzebny. Zamiast akku miał włożone zwykłe paluszki.
    Chyba otworze bazę i zobaczę co i jak. Najważniejsze jednak jest to, że mam zasilacz z takim wtykiem, a to już połowa sukcesu.
    Odnośnie akku to instrukcja obsługi mówi, że mają być AAA 1,2V o pojemności 550mAh. Co do tej pojemności, to teraz trudno o takie. Przeważnie są 1000mAh i więcej.
    W instrukcji obsługi nie ma mowy o rodzaju zasilacza, a tym bardziej o jego napięciach. Podejrzałem w bazie i wiem, że jedno napięcie musi być stałe, bo idzie bezpośrednio na stabilizator LM317. Drugie napięcie idzie na mostek z czterech diod i kieruje się do styków ładowania. Wniosek z tego, ze to powinno być zmienne. Pytanie tylko jakiej wielkości mają to być napięcia.
    Mam zasilacz od Audioline 20, który to ma dwa napięcia stałe po 9V.
    Mam zasilacz do Audioline 30, który to ma jedno stałe 7V, drugie zmienne też 7V. Tu jednak biegunowość stałego jest odwrotna względem moich ustaleń.
    Szukając w necie ratunku, znalazłem instrukcję do Audioline Oslo i tam podają jaki ma być zasilacz. Konkretnie 6,5VDC/150mA i 9VAC/150mA.
    Podłączyłem na próbę z zasilacza warsztatowego te 6,5V i telefon działa. Nie wiem jednak czy takie ma być na pewno. Poza tym odnośnie zmiennego, to nie wiem czym się kierować, aby ustalić właściwe.

Z ostatniej chwili!

Napisałem do audiolne.de i dostałem szybko odpowiedź. Niesamowite, bo nie znam niemieckiego, ale zapytałem bardzo lakonicznie.
    Odpowiedź to:
    auf 1+ 2- 6,5V und auf 6+5 9V Wechsel 150mA.