Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Megane wyświetlacz komputera

guliwerr 09 Jul 2007 22:17 32394 8
 • #1
  guliwerr
  Level 1  
  Wiatm
  Kupiłem Renault Megane Coupe rocznik 2000 i mam problem z wyświetlaczem komputera.

  Po zapaleniu (przekręceniu stacyjki) pokazuje się okólny przenieg samochodu oraz napis oil ok, po chwili napis oil OK gaśnie i pozoataje sam przebieg samochodu, brak jest natomiast przebiegu dziennego, spalania itp.
  Wciskam przełącznik funkcji w manetce wycieraczek i nic się nie pokazuje cały czs jest jesdynie ogólny przebieg auta.

  Może ktoś miał podobny problem - proszę o poradę
 • #2
  RomekRud
  Level 15  
  Pomiędzy prędkościomierzem a obrotomierzem masz mały przycisk do kasowania zegara, gdy świeci "oil ok", wciśnij go a powinien wyświetlić się bargraf obrazujący poziom oleju. Jeżeli tak, to sterowniki dobre, jeżeli nie, to odkręć osłony kolumny kierownicy i sprawdź połączenia na wtyczkach.
 • #3
  milejow
  Level 43  
  Wcale nie musi miec komputera pokladowego,moze wymieniony byl przelacznik wycieraczek na ten z przyciskiemADAC.Obok wyswietlacza na zegarach masz przycisk,nim zmieniasz przebieg(sumaryczny/okresowy)

  Dodano po 57 [minuty]:

  Poczytaj sobie jeszcze to:
 • #4
  mfordon
  Level 2  
  witam mam 1,9 dci megana i jest to samo oil ok po wcisnieciu przycisku kasowania pokazuje balgraf z olejem a potem wszystko ginie pozostaje przebieg calkowity. co z tym zrobic?
 • #5
  skalia81
  Level 2  
  panowie to o czym piszecie nie jest komputerem pokladowym tylko licznikiem elektronicznym.komputer pokladowy znajduje sie z lewej strony predkosciomierza .jezeli nie posiadacie tego wyswietlacza to znaczy ze nie ma rownierz komputera pokladowego ktory pokazuje zuzycie chwilowe paliwa oraz inne bajerki .pozdrawiam.ps zalaczam plik w ktorym dokladnie widac jak wyglada komputer i co wyswietla
  Attachments:
 • #6
  picior
  Level 12  
  u mnie w megance komputer wyświetła swoje dane własnie tam gdzie pojawia się napis OIL OK. i też mialem problemy z załączeniem tych parametrów. Problem tkwił w przycisku manetki. Spryskalem go środkiem do styków elektryczych i pomogło.
 • #7
  syriusz183
  Level 2  
  witam...
  Poczebuje pilnie pineologie licznika laguna II z komputerem pokładowym pośrodku zegarów...
 • #8
  ripper007
  Level 2  
  Gdyby miał ktoś opis pinów licznika do Megany I PH I
  Może udało by się zrobić przejściówkę dzięki której dało by się wstawić licznik od PH II.
 • #9
  snozer
  Level 17  
  Spróbuj włączyć tryb diagnostyczny licznika i go zresetować.

  Przytrzymaj przycisk od komputera i naraz włącz zapłon - jeśli jest to megan I, jesli jest to megan II to przytrzymaj przycisk od komputera i włącz silnik. Licznik powinien zapalić wszystkie kontrolki i wskaźnik komputera. Liczniki wskazówkowe powinny się kręcić we wszystkie strony. Nie martw się to jest normalne. Wciskając kolejno przycisk od komputera zobaczysz różne głupoty np.: Ile jest w przybliżeniu benzyny w baku. Po wciśnięciu resetu kilometrów powinieneś wyjść z trybu testu i zresetować błędy. W megane II musi być włączony silnik i karta na miejscu by można było wyjść z trybu diagnostycznego. W ostateczności pomaga odłaczenie akumulatora. Ja robiłem tak w megan I i II i nie maiłem problemów nie musiałem wyłączać akumulatora