Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Megane wyświetlacz komputera

guliwerr 09 Jul 2007 22:17 31887 8
 • #1
  guliwerr
  Level 1  
  Wiatm
  Kupiłem Renault Megane Coupe rocznik 2000 i mam problem z wyświetlaczem komputera.

  Po zapaleniu (przekręceniu stacyjki) pokazuje się okólny przenieg samochodu oraz napis oil ok, po chwili napis oil OK gaśnie i pozoataje sam przebieg samochodu, brak jest natomiast przebiegu dziennego, spalania itp.
  Wciskam przełącznik funkcji w manetce wycieraczek i nic się nie pokazuje cały czs jest jesdynie ogólny przebieg auta.

  Może ktoś miał podobny problem - proszę o poradę
  [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
 • #2
  RomekRud
  Level 15  
  Pomiędzy prędkościomierzem a obrotomierzem masz mały przycisk do kasowania zegara, gdy świeci "oil ok", wciśnij go a powinien wyświetlić się bargraf obrazujący poziom oleju. Jeżeli tak, to sterowniki dobre, jeżeli nie, to odkręć osłony kolumny kierownicy i sprawdź połączenia na wtyczkach.
 • #3
  milejow
  Level 43  
  Wcale nie musi miec komputera pokladowego,moze wymieniony byl przelacznik wycieraczek na ten z przyciskiemADAC.Obok wyswietlacza na zegarach masz przycisk,nim zmieniasz przebieg(sumaryczny/okresowy)

  Dodano po 57 [minuty]:

  Poczytaj sobie jeszcze to:
 • #4
  mfordon
  Level 2  
  witam mam 1,9 dci megana i jest to samo oil ok po wcisnieciu przycisku kasowania pokazuje balgraf z olejem a potem wszystko ginie pozostaje przebieg calkowity. co z tym zrobic?
 • #5
  skalia81
  Level 2  
  panowie to o czym piszecie nie jest komputerem pokladowym tylko licznikiem elektronicznym.komputer pokladowy znajduje sie z lewej strony predkosciomierza .jezeli nie posiadacie tego wyswietlacza to znaczy ze nie ma rownierz komputera pokladowego ktory pokazuje zuzycie chwilowe paliwa oraz inne bajerki .pozdrawiam.ps zalaczam plik w ktorym dokladnie widac jak wyglada komputer i co wyswietla
  Attachments:
 • #6
  picior
  Level 12  
  u mnie w megance komputer wyświetła swoje dane własnie tam gdzie pojawia się napis OIL OK. i też mialem problemy z załączeniem tych parametrów. Problem tkwił w przycisku manetki. Spryskalem go środkiem do styków elektryczych i pomogło.
 • #7
  syriusz183
  Level 2  
  witam...
  Poczebuje pilnie pineologie licznika laguna II z komputerem pokładowym pośrodku zegarów...
 • #8
  ripper007
  Level 2  
  Gdyby miał ktoś opis pinów licznika do Megany I PH I
  Może udało by się zrobić przejściówkę dzięki której dało by się wstawić licznik od PH II.
 • #9
  snozer
  Level 17  
  Spróbuj włączyć tryb diagnostyczny licznika i go zresetować.

  Przytrzymaj przycisk od komputera i naraz włącz zapłon - jeśli jest to megan I, jesli jest to megan II to przytrzymaj przycisk od komputera i włącz silnik. Licznik powinien zapalić wszystkie kontrolki i wskaźnik komputera. Liczniki wskazówkowe powinny się kręcić we wszystkie strony. Nie martw się to jest normalne. Wciskając kolejno przycisk od komputera zobaczysz różne głupoty np.: Ile jest w przybliżeniu benzyny w baku. Po wciśnięciu resetu kilometrów powinieneś wyjść z trybu testu i zresetować błędy. W megane II musi być włączony silnik i karta na miejscu by można było wyjść z trybu diagnostycznego. W ostateczności pomaga odłaczenie akumulatora. Ja robiłem tak w megan I i II i nie maiłem problemów nie musiałem wyłączać akumulatora