Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralko suszarka Whirlpool AWG336-1 - wybija bezpieczniki

09 Lip 2007 23:00 2473 3
  • Poziom 10  
    Witam, mam dziwny problem z moja prywatną pralką...
    Polegający na tym iż puszczam pranie najczęściej program 7-11, sprawdzałem kilka razy, pralka normalnie pierze, wiruje etc., ale jak skończy prać (programator na pozycji 11) to po około 20-30 sekund wybije bezpieczniki. Suszenie na 0 czyli wyłączone może ktoś już miał taki problem?

Jednak co ciekawe puściłem pusta pralkę od programu 10 czyli samo wirowanie i nic sie nie stało, tak ze dwa razy i nic z tego nie rozumiem?
    Dziękuję
    PS.
    Jestem elektronikiem, nie naprawiam AGD ,ale to moje prywatne wiec pomyślałem ze zapytam... Posprawdzałem przewody wtyczki itp., nie ma przetarć czy innych zwarć. Czy kondensator silnika to ten o ile widziałem 22µF /400V ? Zresztą jedyny oprócz tych na elektronice, może robić takie rzeczy? Chyba przeniosę sie do działu dla poczatkujących o ile taki jest?
    Poprawiłem TONI_2003
  • Specjalista AGD
    Podnieś klapę i obejrzyj kabelki, zwłaszcza po prawej stronie. Może być ułamany kabel termostatu suszarki.
  • Poziom 16  
    Sprawdż kondensator przy silniku.
  • Poziom 34  
    A czy bezpieczniki (i obwód elektryczny) są dostosowane do mocy pralki? Jaką moc pobiera pralka przy suszeniu? W PRL powszechnie w mieszkaniach dawano na gniazdka bezpieczniki 10A (a przed wojną napewno nie mocniejsze) i bywało, że pralka (+ lodówka) wywalała taki bezpiecznik, gdyż niejedna pralka pobierała moc nieco przekraczającą 10A.