Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

passat 1,9 TDr.94 moduł sterujący

chicken007 30 Paź 2003 21:03 2001 10
  • #1 30 Paź 2003 21:03
    chicken007
    Poziom 26  

w tym modelu zamiast komputera jest taki moduł sterujący( kostka z numerem 138 albo podobny numer), mianowicie jest tam spalony procesorek, taka zabaweczka kosztuje ok 900zł. Czy ktoś się spotkał gdzieś z takimi używanymi madułami( steruje tylko pompą paliwową i grzaniem świec)

• #2 30 Paź 2003 21:14
    setaszi
    Poziom 13  

wktórym miejscu jest to pudełeczko zamontowane ?

• #3 31 Paź 2003 07:54
    chicken007
    Poziom 26  

to jest tak gdzies z tyłu za bezpiecznikami troszke ciężko dostępne. Gdziebym nie pojechał to wszyscy mówią że nie mają takiego bo to sie wogule nie psuje, a tu sie akurat zepsuło i chyba będe musiał zrobić własny moduł sterujący

• #4 01 Lis 2003 10:41
    setaszi
    Poziom 13  

miałem takiego passata ale nie bardzo moge skojarzyc to pudełeczko moze to jest przekaznik czasowy do załanczania swiec zarowych ? jezeli tak to mozesz dopasowac z innego auta,cena na giełdzie to góra 30 zł

• #5 02 Lis 2003 10:29
    chicken007
    Poziom 26  

nie nie :-)) przekaźnik sam się nie włancza tylko jest on sterowany właśnie przez ten moduł. Moduł odczytuje temperaturę wody i w zależności od niej wlancza przekaźnik od grzania świec, no i uruchamia pompe oczywiście.

• #6 02 Lis 2003 12:37
    setaszi
    Poziom 13  

to napewno jest zwykły sterownik swiec zarowych ,powinien byc w jednej obudowie wraz z układem sterującym,ale niewydaje mi sie aby sterował takze pompą wtryskową jedyne co w tej pompie mozna elektrycznie załączyc to elektrozawór ale wystarczy podac plus w momencie załąnczenia zapłony i działa wiec niema potrzeby sterowania go przekaznikiem
    Kup taki przekaznik na giełdzie od innego auta i po rybach
    bez problemu go zaadoptujesz do swojego paska,Przekaznik taki łatwo poznasz bo ma dwa wyprowadzenia prawie dwa razy szersze niz pozostałe

• #7 02 Lis 2003 15:43
    chicken007
    Poziom 26  

no właśnie ten steronik podaje 12 v na pompe i steruje też grzaniem świec i nie chodzi mi o sam przekaźnik do grzania bo to jest błachostka i nim jest wszystko oki. tylko szukam tego sterownika i nie moge nigdzie znaleźć używanych, nowy kosztuje ponad 800zł

• #8 02 Lis 2003 23:07
    Janek Bień
    Poziom 17  

co ty masz tam za " komputer"???
    jesli to zwykly tdi z klasyczna pompa wtryskowa to jedyny "Komputer" jaki może byc przy tym silniku to do sterowania swiec żarowych
    taki przekażnik naprawde kosztuje w granicy 30 zl
    chyba że masz paska z pompą sterowaną na tzw. listwie wtedy nie masz linki gazu tylko potencjometr vprzy pedale no i serwo silnik przy pompie + do tego prawdziwy "komputerek"

• #9 03 Lis 2003 07:56
    chicken007
    Poziom 26  

Ja nie mam tu żadnego komputera tylko moduł sterujący , takie pudełeczko wielkości ok. 12x8 cm. mam tu nawet schemacik gdyby ktoś nie wiedział o co chodzi str.6

Załączniki:
  • #10 03 Lis 2003 10:41
    Janek Bień
    Poziom 17  

ze schematu zamieszczonego w twoim pdf-e na str 6 wynika ze to jest sterownik wentylatora silnika oraz pompy wymuszajacej obieg cieczy chlodzacej na postoju a wczesniej pisales ze to urzadzenie ma sterowac swiecami żarowymi i pompa wtryskowa wiec jest tu chyba jakas niejasnosć napisz jaki tam jest typ spalonego procesora

• #11 03 Lis 2003 20:54
    chicken007
    Poziom 26  

sorki pomyliły mi sie strony. chwilowo nie mam modułu bo kumple go wzieli żeby poszukać po złomach takiego samego, więc nie wiem jaki jest typ procesora

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME