Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zamiana kineskopu Philips W76ESF na W76EGV Thomson

09 Lip 2007 23:28 3268 10
  • Poziom 11  
    Witam,
    mam problem z 5 letnim telewizorem Panasonic TX-32DK20D (EURO 4H) z kineskopem Philips W76ESF031X44. Mam brak emisji wyrzutni koloru czerwonego. Przy opukiwaniu szyjki czasami na krótko pojawia się czerwony kolor poza tym ma słabą emisję ok. 70V. Natomiast działa G i B- 140V.
    Nie chcę go regenerować, bo posiadam na części 3 letniego Universum FT8197 (11AK19PRO) ze sprawnym kineskopem Thomson W76EGV023X015.
    Czy ktoś z Szanownych Forumowiczów spotkał się z podobnym problemem?
  • Moderator
    Philips ma jeden FOCUS? Nie wierzę w skuteczną przekładkę cewek Philipsa na kineskop Thomsona.
  • Pomocny post
    Użytkownik obserwowany
    Pakuj jeden za drugi .regulacja z trybu geometrii.2 do 4ohm opór w żarzeniu dostaw,cewki od 100 tomsona załatw. 50hz za 100hz nie mozna.
    100hz na 50hz przerobic mozna na odwót nie.
  • Poziom 11  
    Witam po dlugiej przerwie ,nie zalezalo mi na czasie co do naprawy ,bo dostalem go na czesci Panasonic TX-32DK20D (EURO 4 H)z kineskopem Philips ESF 32 "brak czerwonego ,ktory w koncu wyladowal na smietniku a kineskop ktory chcialem zamontowac do niego Thomson W76EGV023X015 z Universum FT8197 (11AK19PRO) 50Hz , zamontowalem do Mediona 100Hz ktory mial uszkodzony kineskop Philips ESF,a dokladnie chassis 11AK52 . Do kineskopu Thomson 50Hz zamontowalem cewki od 100Hz Philips ESF .
    MIREK Z -Moderator sa niedociagniecia ze zbieznoscia po prawej stronie ale sa minimalne, wiec w tym przypadku sie udalo .
    Bonzo Jan - rezystory 2-4 Ohm nie potrzebne , po zamontowaniu kineskopu Thomson jest 5,4 True RMS i 19 V p.p . Kineskop jest nie dozarzony ,zamiast 6,3V i 24 p-p.
    Bonzo Jan- czy moge tak zostawic ten temat ?
  • Moderator
    Dowiń zwój na trafo i dobierz napięcie - szkoda kineskopu. Chociaż to tylko Thomson, ale zawsze..
  • Użytkownik obserwowany
    Niepamiętam chassis ,zobacz czy w gałezi żarzenia nie ma jakiegoś rezystora aby podmienić a nawet mostek,jakie napiecie dochodzi do,, BU,,?może minimalnie podnieść.Zbieżność kolorów -pokombinuj cewkami i pierścieniem na nasadce .
    -,,Do kineskopu Thomson 50Hz zamontowalem cewki od 100Hz Philips ESF . ,,-
    Wiecej nic nie zrobisz na tych cewkach dlaczego nie całośc thomson ale z cewkami 100hz?
    Ja do philipsa z chassis 50hz wstawilłem kineskop 50hz thomsona z cewkami 50hz thomson i poszedł prawie bez regulacji +mostek rezystora chyba przy trafie ,dawno nie bardzo pamiętam.
    Załatw cewki 100hz thomson i kombinuj.
  • Poziom 11  
    W obwodzie zarzenia zamiast R 130 - 2,7Ohm , dalem 1 Ohm i jest teraz na kineskopie 6,3 V RMS i 22,4 Vp.p .
    Zbierznosc jest dosc dobra ,wiec nic wiecej nie bede tu robic .
    Temat zamykam .
    Dziekuje za cenne wskazowki.
    Pozdrawiam Kolegow.
  • Poziom 27  
    Dodam tylko jedno trafił do mnie telewizor z takim NR . po pół roku padło trafo i parę drobiazgów za philipsa nie wstawiać kinoli thomsona.W takim rozmiarze jest spora różnica w parametrach pracy to nic że działa.Sprawdzić należy sondą jakie jest wysokie napięcie i ogniskujące . Od razu widać różnice mamy naprawiać telewizory a nie robić ludzi w pół rocznego jelenia.
  • Użytkownik obserwowany
    W Grundig TV fabrycznie montowane są zarówno Thomson jak i Philips kineskopy w to samo chassis .Np cuc-2030 .Rezonans podobny.Martwił bym sie czy pion odchyli.Już 11ak 19 trzeba inny wsad pamięci.
    DziadzioMiecio napisał:
    .Sprawdzić należy sondą jakie jest wysokie napięcie i ogniskujące . .
    Można więcej na temat tego pomiaru jak i czym?
  • Poziom 27  
    No nie ..... pamiętaj że grundig to teraz Beko i jak masz kontakt z jakąś firmą kurierską to zapytaj się ile tego wożą do reklamacji. Pośrednio masz już odpowiedź. A napięcia czym no sonda oczywiście multimetrem radze nie próbować .
  • Poziom 11  
    Widze ze zamieszalem , z 3 telewizorami na raz.
    1. Panasonic TX-32DK20D (EURO 4H) - jest juz na smietniku.
    2. Universum FT8197 (11AK19PRO)50 Hz, Thomson W76EGV023X015.
    3. Medion MD 8215 (11AK52)-100Hz z uszkodzonym ESF Philips.
    Z tych dwoch powstal jeden .
    Kompletne chassis 11AK52 z cewkami z ESF + goly kineskop Thomson bez oryginalnych cewek, bo (11AK19PRO) nie jest 100 Hz jak pisal wczesniej Bonzo Jan ,,50hz za 100hz nie mozna,,.
    Wiec nie potrzebne zadne wsady pamieci ,czy obawy o pion bo chassis 11AK52 steruje swoimi oryginalnymi cewkami tylko kinol jest nie oryginalny.
    Nie umiem niestety w tej chwili zmierzyc wysokiago napiecia ,za miesiac jade do Ojczyzny to przywioze moja sonde WN i poinformuje Kolegow o wynikach.
    Jedno co moge jescze zrobic ,to obnizyc napiecie o pare Volt na przetwornicy i wyregulowac trybem serwisowym geometrie , trafo wysokiego nie bedzie tak obciazone , ale to minimalny zabieg.
    DziadzioMiecio rozumiem kineskop jest niedopasowany ,powinno sie wymienic garsc elementow ,rezystorow ,kondesatorow,cewek .
    Tak jak czesto widzimy tabele na schematach ,do plyty mozna zastosowac wiele kineskopow.
    Ale ja nie spotkalem sie z oryginalnym schematem w ktorym byl opis takigo eksperymentu (Philips W76ESF na W76EGV Thomson)
    i dlatego zadalem pytanie na forum .
    DziadzioMiecio ,,mamy naprawiać telewizory a nie robić ludzi w pół rocznego jelenia,, -Tego skladaka bede obserwowal ,jest na moje wlasne potrzeby
    Pozdrawiam Kolegow.

Temat zamykam. Gdyby była potrzeba otwarcia - proszę o raport. [Mirek Z.]