Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak poprawnie formować baterię do komórki?

mrowa1991 10 Jul 2007 14:42 1469 6
    mrowa1991
    Level 10  
    Czesc. Ostatnio kupilem sobie nokie 6151. Po pierwszym rozladowaniu baterii ladowalem ja troche ponad 12 godzin. Jednak z przyczyn niezaleznych ode mnie, po drugim rozladowaniu baterie ladowalem tylko 2 godziny. W zwiazku z tym mam pytanie. Czy po tym 2 godzinnym ladowaniu mam jeszcze szanse poprawnie sformatowac baterie? chodzi mi o to, czy dwoma kolejnymi 12-godzinnymi ladwaniami moge osiagnac taki efekt, jakbym ladowal 3 pelne 12-godzinne ladowania jedno po drugim. Prosze o szybka odpowiedz. Z gory dziekuje
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
  • Helpful post
    gsmrybnik
    Level 20  
    bateria w tej noki nie posiada już efektu pamięci wiec
    ładując ja 1 raz 12 h powinieneś już osiągnąć jej maximum wydajności
    jednak każdy z czasów starych baterii niklowo wodorowych
    zaleca ładowanie baterii 3x 12
    choć twoja Bateria jest już jak najbardziej uformowana
    pozdrawiam
    gsmrybnik.
  • Helpful post
    Murdoc84
    Level 14  
    Teraz z bateriami juz nie trzeba tak jak kiedys, co prawda dobrze jest zrobic 3x12 ale nie ma takiej potrzeby, ja formatowalem w nokii 7370 tak jak mowisz raz 12 godzin a potem juz normalnie do maxymalnego naladowania i jest OK trzyma tyle ile powinna (czyli i tak niewiele :P)
    mrowa1991
    Level 10  
    Dzieki koledzy. Bo juz sie martwilem, ze przez to bede musial kupic nowa baterie, bo ta maloby trzymala. Ale jesli mowicie, ze wystarczy jedno 12-godzinne ladowanie, to spox. Dzieki za pomoc :)
    rafal19_74
    Level 15  
    Tak jak Gsmrybnik napisał, baterie się formuje a nie formatuje :D. Formatuje to się dyski w kompie. :D
    Zbycho9
    Level 20  
    Murdoc84 wrote:
    Teraz z bateriami juz nie trzeba tak jak kiedys, co prawda dobrze jest zrobic 3x12 ale nie ma takiej potrzeby, ja formatowalem w nokii 7370 tak jak mowisz raz 12 godzin a potem juz normalnie do maxymalnego naladowania i jest OK trzyma tyle ile powinna (czyli i tak niewiele :P)

i tak i nie fakt stwierdzony na bateri Foof - V3

Nieformatowana lub formatowana w niechlujny sposób max 3 dni

Formatowanie książkowe z zaleceniami rozładowywaniami kompletnymi max 4 dni

nie jest to może rewelacja ale kilka sztuk sformatowałem poprawnie i sam przekonałem się że troszkę to poprawia żywotnośc baterii - jednak w przypadku 2 godzin ładowani rozładuj do zera i ponownie zacznij cykl myslę że nie stracisz na wytrzymałości
    Pozdrawiam
    GoGiGi
    Level 12  
    Hmm a mi sie wydaje ze nowych baterii sie nie formuje poniewaz kiedy bateria sie naladuje telefon odcina prad z ladowarki i trzymanie jej 12 czy 24h nic nie da.