Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Transformator elektroniczny do zasilana halogenów.

10 Jul 2007 16:51 1889 4
  • Level 17  
    Witam posiadam transformator elektroniczny do zasilania halogenów. moje pytanie dotyczy tego czy moge prostować napięcie zmienne na wyjściu tak żeby uzyskać napięcie stałe? Jeśli tak to czym? Czy muszą to być szybkie diody czy wystarczą standardowe prostownicze?

Pozdrawiam, Mariusz.
  • Level 40  
    Halogeny mogą być zasilane zarówno napięciem zmiennym jak i stałym. Do ewentualnego prostowania napięcia zmiennego zastosuj mostek prostowniczy.
  • Level 17  
    Krzychu7 wrote:
    Halogeny mogą być zasilane zarówno napięciem zmiennym jak i stałym. Do ewentualnego prostowania napięcia zmiennego zastosuj mostek prostowniczy.

Wydaje mi się że się nie zrozumieliśmy... transformator elektroniczny to taka biała "kostka"... nie jestem pewien czy moge napięcie na jego wyjściu prostować. Dlatego spytałem o konkretną realizację... czy trzeba prostować szybkimi diodami czy wystarczą zwykłe prostownicze.. wydaje mi się ze na wyjsciu takiego transformatora częstotliwość jest znacznie większa niż te sieciowe 50Hz.

Transformatora tego mam zamiar użyć do zasilania układu elektronicznego bo pottrzebuje napięcia w granicach 12-17VDC i dużego prądu.
  • Helpful post
    Level 40  
    Witam
    Transformatora elektronicznego nie uda się podłączyć nic innego jak żarówka lub rezystor. Jak potrzebujesz dużego prądu w okolicach 12V to wykorzystaj zasilacz od PC.
  • Level 17  
    ok dziękuję. Dar.El rozjaśnił wszystkie wątpliwości,.