Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Royal lux tv5490 obciążone 5v

31 Paź 2003 07:13 1621 5
 • Poziom 11  
  Witam .
  Mam kłopot z uruchomieniem Tv royal 5490.Po włąceniu spada napięcie 5v
  zaśilania.Odpinając poszczególne obwody zasilane tym napięcim doszedłem do płytki z układem Saa5452 i 74HCT241N .Po odłączeniu zasilania układu SAA5452 (wyjęciu układu) napięcie jest w porządku i rusza odchylanie lini ale jest brak odchylania ramki.Po wymianie układu na nowy dzieje się to samo.Jak odłączyłem układ 74HCT241N tylko nóżkę zasilania napięcie ma 4,8v a po dołączeniu układu spada do 3,3v.W momencie podłączania go następuje start lini i widac błyśnięcie kineskopu .Prosze o pomoc.
 • Specjalista AGD
  Więc w czym problem? Wymień 74HCT241 na nowy, te kostki b. często siadają. Możesz wstawić w jego miejsce wersję LS- jest bardziej odporna na przepięcia i zakłócenia.
 • Poziom 11  
  Witam ponownie.
  Wymieniłem 74hct241 i SAA5452 napięcie 5 v jest wporządku ale tv nie ma obrazu .Dopołowy jest zupełnie ciemny a od połowy w prawo rozjaśnia się ale bez siatki obrazowej i głosu. Po zwiększeniu napięcia SCREEN rozjaśnia się całość ale lewa strona mniej .Zupełnie brak sygnału wizji i foni. Napięcia +B 5v,12v,8v,25v są dobre.Na wzmacniaczu wizji na katodach kolorów są 112 .103 i 98v.Znalazłem jeszcze uszkodzony tranzystor podający napięcie na CHROMA pin16 układu TDA8361 Ov abyło 8v ale powymianie jest dobrze 0v lecz to nic nie zmieniło.Z pilota można załączyc i wyłączyć tv i przłączać kanały.Napięcia na głowicy są i przełączanie zakresów też działa .Jeszcze przy przłczaniu kanałow na parę sekund kineskop ciemnieje i na prawej połowie widać przbijające linie powrotów.Proszę o pomoc .Bo czy jest to uszkodzony tor wizji i foni w TDA8361! . Czy coś jest nie tak z CTV222! .
  cd.
  wymieniłem TDA8361 i pojawił się głos (szum) i obraz (migocący snieg).
  Wymieniłem też głowcę.
  Po zmianie kanałow znalazł program ale obraz jest bardzo zaśnieżony i widać białe line pionowe co 4 cm przesuwające się.Głos jest czysty moża go regulować wzmocnienie ale przy nacisnięciu przycisku obraz gaśnie i pojawia się po 3 s od puszczenia przycisku i tak jest przy każdym przycisku regulacji czy to pilot czy panel.Po włączeniu na AV z piolta lewa połowa ekranu jest ciemna (jak wyłączenie) a prawa jest ciemno niebieska.Nie mam orginalnego pilota i nie wiem jak programować kanały.Ten co mam od Philipsa nie ma na funkcji strojenia.Nie ma tez wyświetlania OSD , ani numeru kanału ani ustawiena głosu ,kontrastu itp.
  . nie mówiąc o TXT.Na płycie ma przyciski zmiany kanału +,- . siły gł. +,-
  SYS i STORE.Co może być przyczyną takiego stanu.
 • Poziom 11  
  Pilnie Proszę o pomoc !!!.
 • Specjalista AGD
  Wygląda na pamięć lub procek. Co jest na szynie IIC?
 • Poziom 11  
  Witam ponownie w tym temacie.
  Wymieniłem procesor ctv322s v1.2 i pamięć pcfs8582e i pojawiło się meni.
  Mozna dostroić kanały ale obraz jest biło-czarny a jak dotknę rezonator 4,4 mhz to kolor wskakuje ale po zmianie kanału wypada.Podając sygnał przez euro złącze z VCR sygnał tv jest b-cz po zał play wchodzi kolor i wył play syg tv jest w kolorze.Przy zmianie kanałow na VCR jest rgb a po wyłączeniu kabla euro jest b-cz.Co może mieć wpływ na brak koloru .
  Rezonator 4,4mhz podmieniałem ale efet taki sam.
  I jeszcze jedno w dalszym ciągu obraz z lewej strony ekranu jest ciemniejszy .Rozjaśnia się do środka ekranu.