Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Riso RC5600 - kod T1. W czasie wypalania matrycy.

11 Lip 2007 12:53 1158 2
  • Poziom 2  
    Witam.
    Mam problem tego typu że w Riso RC5600 wyświetla mi kod T1,
    wystąpił ten problem w czasie wypalania matrycy, matryca wypaliła się i zatrzymała się na rolkach przed nożem i nie nawinęła się na bęben próbowałem obrócić bęben zielonym guzikiem z przodu bębna i bęben się nie obraca, jeżeli ktoś z Państwa miał taką awarię z tym kodem proszę o kontakt
  • Specjalista - kserokopiarki
    To błąd blokady bębna ( a dokładnie blokady silnika głównego).W tracie wypalania matrycy , stara matryca jest ściągana i pewnie klapka na bębnie zahaczyła o haki odbioru zużytej matrycy. Trzeba otworzyć Riso ( przesunąć stół skaner) od strony głowicy termicznej i przesunąć bęben w przeciwnym kierunku do druku, wtedy można zluzować klapkę.Mogło też zdarzyć sie tak : z tyłu bębna jest magnes klapki. Jest to czujnik pozycji klapki i zdarza się się że blokuje on bęben o tylna ścianę jeśli sie zniekształci. W ostateczności mógł sie tez przepalic bezpiecznik od silnika głównego F1 na płycie zasilacza
  • Poziom 2  
    Witam.
    Dziekuje za odpowiedź, niewiem czy by ściągneło starą matrycę bo ją ściągnołem wcześniej przy nałożeniu nowej bo jak jest już prawie koniec matrycy na rolce to jest kłopot ze ściągnięcie jej z bębna bo słabe sa paski folii na bębnie, to więc ją ściągnołem sam. I jak wyswietliło mi kod T1 to po przesunięciu blatu skanera widze że bęben stoi w pozycji startowej a klapka jest otwarta. Prubowałem go zresetować kodem firmowym 90 i kasuje się kod T1 i nawyswietlaczu wyswietla gotowa do druku wpisuje ilosc kopi nakladam papier podajnik papieru podnosi sie do gury rolki sie nie posuwają slysze ze wentylator wózka wylotowego chodzi i wyswietla znowu kod T1. A jezeli chodzi o magnes na bębnie to widz ze jest OK bo wyjąlem bębe odchylając klapkę pod bębnem. Bezpieczniki wizualnie sprawdziłem są też OK. To więc niewiem? :(