Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z telefonem bezprzewodowym (KPN 55 Seattle)

11 Lip 2007 17:47 2579 16
  • Poziom 13  
    Witam, kupiłem (nie w sklepie) telefon bezprzewodowy sprowadzony z holandii i mam problem ponieważ telefon nie wykrywa bazy i nie wiem dlaczego? Czy problem jest w linii telefonicznej tzn: czy trzeba pozmieniać przewody we wtyczce telefonicznej aby baza zaczęła nadawać sygnał czy raczej jest uszkodzona baza (baza ma osobne zasilanie)?A tak wogóle to nie mam instrukcji i nigdzie nie mogę znaleźć (telefon KPN 55 Seattle). Jeżeli ktoś ma jakiekolwiek pomysły to prosze o pomoc i dziękuję. Pozdrawiam.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny dla użytkowników
    Aby telefon (słuchawka) wykrywała bazę nie musi być wcale podłączony do linii telefonicznej.
    Czy baza przywołuje słuchawkę, gdy naciśniesz na niej przycisk?
    Oczywiście słuchawka musi być poza bazą.

Ps. Instrukcję przed chwilą znalazłem w internecie. Jest to jakiś dziwny język, ale lepszy "rydz jak nic". W sumie po obrazkach można się zorientować o co chodzi.
    Załączniki:
  • Poziom 13  
    nie ma , są tylko 2 diody czerwona sygnalizuje ładowanie słuchawki (jak się ją włoży do bazy)a zielona zapala się jak przyciskiem włączy się głośnomówiący te słuchawki posiadają funkcję sms (to tak dla lepszego zobrazowania co posiada), w menu słuchawek jest funkcja wyszukiwania bazy i jak się tą funkcję odpali to wyszukuje bazy i po ok 0,5 min. pokazuje napis że poza zasiegiem. Dziekuję za próbe pomocy.
    Nie odpowiedziałeś mi na pytanie, czy jak się naciśnie na bazie page (a słuchawka jest poza bazą) to czy ją przywołuje?

Z tego co powyżej napisałeś wnioskuję, że telefon działa.
    ssseba napisał:
    są tylko 2 diody czerwona sygnalizuje ładowanie słuchawki (jak się ją włoży do bazy)a zielona zapala się jak przyciskiem włączy się głośnomówiący

Powiem inaczej, naciśnij w słuchawce symbol słuchawki i zobacz czy na bazie miga lub zapala się ta zielona dioda.
  • Poziom 13  
    Witam, na bazie nie ma takiego przycisku, wczoraj rozpracowywałem tą instrukcję i ona chyba jest po holendersku, ale dzięki ilustracjom tak na moje to baza jest walnięta ponieważ powinno pokazać się na słuchwce taka antena i zasięg gdyby baza wysyłała sygnał, bo mam 3 słuchawki do tego telefonu i na żadnej nie ma taj antenki (znaczka) więc chyba jednak walnięta jest baza. Ale bardzo dziękuje za zainteresowanie i pomoc.

Dodano po 3 [minuty]:

Co do tej zielonej diody to ona mruga jak nacisnę ten przycisk słuchawki ale nic się nie dzieje, ja sądziłem że to do głośnomówiącego służy?Bo rozkręciłem bazę i tam jest i mikrofon i głośnik.
    Dioda mruga na bazie jak naciśniesz przycisk słuchawki na słuchawce przenośnej? Czy mruga jak naciśniesz przycisk page na bazie? (bo musi tam być taki). Mam na myśli ten przycisk o takim symbolu.
    Problem z telefonem bezprzewodowym (KPN 55 Seattle)
    To nie jest przycisk do trybu głośnomówiącego a do przywołania słuchawki (jak jest zalogowana), a także do zameldowania poszczególnych słuchawek.
  • Poziom 13  
    Witam, ma pan racje, ten przycisk na bazie nalezało przytrzymać ok.10 sek i sie zaczęło... hehehe tzn.znalazłem już 3 słuchawki, wszystkie działają, moge się między nimi łączyć, gadać itp, ale mam nowy problem, narazie nie ma czasu za dużo nad tym siedzieć, ale o co chodzi; otóż nie mogę dzwonić na zewnątrz-"na miasto" tylko miedzy nimi(słuchawkami), na wyswietlaczu z prawej strony na dole jest napis "INT"tzn tak na moje że jest przełączony(telefon)w interkom i można tylko dzwonić między słuchwkami, natomiast jak próbuje dzwonić na zewnatrz to w słuchwce jast cisza(taki lekki szum) a jak dzwonie z komóry na domowy to tel stacjionany dzwoni ale jak odbieram to też jest ciasza ale na komórze pokazuje ze jest połaczenie i czas leci. Narazie nie moge rozpracowac menu (pomimo ilustracji w tej instrukcji) gdzie tego szukać, będę miał trochę czasu wieczorem to spróbuje jeszcze pokombinować. Dzieki za pomoc.
    Telefon prawdopodobnie jest źle podłączony do linii miejskiej. Nic nie trzeba w nim ustawiać. Tego typu telefony nie maja żadnego przestawiania na INT bo wybieranie numeru wewnętrznego następuje doraźnie, w dowolnym momencie. Wtedy wciskamy przycisk INT i numer słuchawki.
    Poza tym widzę, że aparat ma też automatyczną sekretarkę.
    Odnośnie prawidłowego podłączenia do linii to należy zarobić odpowiednio sznur.

Widzę, ze do wyboru są inne języki menu. Radze wybrać np. angielski, to samo poruszanie się po menu będzie o wiele prostsze.
  • Poziom 13  
    Kombinowałem z kabelkami i nic nie dało, nadal moge dzwonić tylko między słuchwkami a na zew nie mogę, a z kom. jak dzwonię to tylko jest sygnał ale nie ma dźwięku a czas leci (czyli jakies połączanie jest). Czy ma pan jakis pomysł, czy dzwonić na telekomunikację żeby oni cos poradzili, kiedyś słyszałem że niektóre telefony sprowadzane z europy nie będą działać w polsce bo nie mają jakiejś homologacji - nie czy to prawda, co pan na to? pozdrawiam.
    Z tą homologacja to nie jest tak, że nie będą działać, ale nie mieszajmy tu tego, bo nie w tym rzecz.

Istnieje cień podejrzenia, że baza jest uszkodzona.
    Nie wiem jak mają w Holandii przyłączaną linię, bo np. Niemcy mają sygnał na pinach 2 i 5 a w Polsce mamy na 3 i 4.
    W aparatach z Anglii natomiast trzeba montować dodatkowy kondensator na dzwonienie.
    Proponuję rozszyć kabelek i spróbować podłączać różne żyły i mieć w tym czasie słuchawkę z uprzednio wciśniętym Talk (jakbyśmy chcieli mieć sygnał). Może uda się ustalić na których to żyłach jest linia.

To, ze niby telefon sie zgłasza może właśnie być wynikiem uszkodzenia a może tylko niewłaściwego podłączenia. Być może na trzeciej żyle jest jakiś warystor, ale póki co to proszę jeszcze sprawdzić inne warianty podłączenia. Nie należy żadnych żył mostkować ze sobą.

Ps. Zakładam, że są 4 żyły w tym kabelku.
  • Poziom 13  
    tak są 4 zyły i juz próbowałem wszystkie kombinacje każdy z kazdym i działa tylko tak jak wcześniej pisałem,

Dodano po 1 [minuty]:

jak 'łapie' linię to daje sygnał i na tym koniec nie ma żadnego dźwieku w słuchawce
    Ten sygnał to tylko ton towarzyszący przyciskaniu klawisza.
    Dodam jeszcze, że są aparaty tzw. systemowe, które pracują tylko z określonymi centralami, ale ten nie wygląda na taki. Poza tym są też aparaty ISDN jednak to byłoby napisane w instrukcji.
    Co do tej blokady wyjścia to gdyby taka była, to powinien być jakiś symbol na wyświetlaczu, a przede wszystkim sygnał zajętości lub nieosiągalności.

https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=3002373#3002373

https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=3345789#3345789
  • Poziom 13  
    no niestety nie działa -:(, zaczynam miec dość tego telefonu, ma on gniazdo takie jak w polskich czyli na 4 przewody, i żadna kombinacja nie dała skutku lepczego od tego co wyżej pisałem, w słuchawce jest cisza nie ma żadnego sygnału, natomist dzwoniąc z zew na tel to sygnał dzwoniący jest ale w słuchawce nie ma i tyle, juz nie mam pomysłów, może pan jescze coś ma?

Dodano po 1 [godziny] 29 [minuty]:

znalazłem w instrukcji jeszcze coś takiego:standard:DECT/GAP, modulacja GFSK, i analog..(coś tam)PSTN. Nie wiem czy któryś z tych skrótów ma znaczenie jeżeli chodzi o centrale w polsce?
    Wszystko to ma co powinien aparat tego typu. Te skróty to standard i powinno działać.

Dodano po 2 [minuty]:

ssseba napisał:
    natomist dzwoniąc z zew na tel to sygnał dzwoniący jest ale w słuchawce nie ma i tyle

Ten sygnał dzwoniący jest gdzie? Bo jeżeli ma pan na myśli np. w komórce, to takie rozumowanie nie ma sensu. To jak pan nie podłączy żadnego aparatu to sygnał też będzie.

Jeżeli rzeczywiście baza jest uszkodzona, to uszkodzenie może być całkiem proste. Może być np. przerwa na jakimś dławiku, bo nie dość, że nie ma sygnału to i nie dzwoni, a to dwa różne obwody.
    Oczywiście może być kilka innych możliwych uszkodzeń, ale trudno teraz wyrokować czy to tranzystor, czy mostek itp.

Odnośnie dzwonienia, to na bazie powinna migać dioda zielona w rytm dzwonienia.
  • Poziom 13  
    Podczas dzwonienia jest sygnał dzwonienia w tym telefonie tzn we wszystkich 3 słuchawkach dzwoni a jak odbiore to na komórce bije czas a w słuchawce (obojetnie której) nie ma żadnego dźwięku. Natomiast po podnisieniu słuchawki z bazy lub innej i naduszeniu przycisku ze znaczkiem słuchawki czyli dzwoń lub koniec dzwonienia też nie ma żadnego sygnału a to tak jakbym w starym telefonie podniósł słuchawkę i powinien byc sygnał ijest.Już podłaczyłem nawet stary telefon bo myślałem że przez to kombinowanie to może linia padła ale stary tel działa a ten nie chce. Może i faktycznie jest uszkodzona baza ale tak to już sie nie znam, jak miałem ją wczesniej rozkreconą to widziałem tak kilka scalaków i chyba- na moje- tez były procesory-takie duże czarne kwadraty z dużą iloscia nóżek, na tym moja wiedza na temat elektroniki się kończy. A czy orientuje sie pan ile może kosztowac taka naprawa?Pozdrawiam i dziekuje.
  • Pomocny post
    Pomocny dla użytkowników
    Skoro dzwonienie jest to już lepiej. Być może uszkodzony jest jedynie jeden tranzystor, ale tego nie powiem niestety na odległość.
  • Poziom 13  
    Dziekuje za rady i pomoc.