Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ford Mondeo 18 16V GAz problem z wolnymi obrotami na gazie

11 Jul 2007 19:26 2967 7
  • Level 2  
    Witam !!!
    Mam problem z obrotami na gazie na benzynie fadnie chodzi .
    Wymienilem dzisiaj parownik ale nic nie pomoglo,bylem u fachowca od gazu myslalem ze mi ustawi ale nic nie mogl zrobic . odlaczalem silniczek i zamiast niego bralem przeletko z regulacja gazu ale sytuacja byla bez zmian !!!Prosze o pomoc!!!Moze byc to wina swiec albo przewodow
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 10  
    świece i przewody raczej odpadaja... gdy zaczynaja padac świece to zazwyczaj pierwsze objawy sa na benzynie poniewaz bezyna jest mokra i łatwiej o przebicie, wiec skoro na benzynie chodzi to i na gazie powinien... prosze berdziej sprecyzowac problem... jaki jest gaz w samochodzie???? i czy chodzi tylko o wolne obroty czy jak????
  • Moderator of Cars
    a filtry od gazu kiedy kolega wymianial??
  • Level 2  
    Gaz zalozony ,,Landi" parownik zostal zminieony na,, Lovato" filterek wymieniony na nowy , filtr powietrza nowy , przewaznie chodzi mi o wolne obroty ,jeszcze cos , jak jest zimny to slabo wkreca w obroty na benzynie po przejechaniu 1km wszystko wraca do normy -tak sie robi na benzynie a na gazie ladnie otpala i dobrze wkreca tylko nie ma wcale obrotow!:cry::cry::cry:
  • Level 14  
    Witam
    jak są odcięte wtryskiwacze benzynowe?? na przekaźniku czy emulatorze??
    Jesli na przekaźniku to sprawdź czy nie na jednym jesli tak to odcięty musi byc plus i prawdopodobnie jest również odcięty plus do silnika krokowego (jest on wspólny z plusem wtryskiwaczy i po przelaczeniu na gaz poprostu silnik krokowy nie działa sprawdź czy przy silniku krokowym jest jesli dobrze pamiętam na czerwono-niebieskim 12v podczas pracy na gazie
    (przewód ten wychodzi z plastikowej listwy na kolektorze ssącym zaraz koło dużej kostki)

Pozdrawiam
  • Level 20  
    Odłącz 4 kostki od wtryskiwaczy paliwa i wtedy odpal na gazie. Jeżeli auto będzie działało poprawnie to uwalony masz emulator lub zle zrobione rozłączenie wtryskiwaczy, miałem takie przypadki.
  • Level 2  
    juz wszystko jest ok dzieki za podpowiedziiiiii
  • Level 2  
    Witram jeszcze raz prosze was o pomoc wymienielem parownik no i przez pewien czas bylo ok , wczesniej chodzil mi na benzynie na obrotach teraz juz nie chce nie wiem co sie dzieje? gdy razo wstane i pojde odpalic samochod przez 30s chodzi ok ale potem juz gasnie nie wiem co z tym fantem juz zrobic prosze o pomoc!!!!