Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW PASSAT B3 Kontrolka smarowania oleju

11 Lip 2007 23:19 11228 7
  • Poziom 2  
    Witam! Mam pytanie. Posiadam VW Passata b3 silnik 1.8 RP 1990rok i Włącza sie kontrolka smarowania oleju tylko przy rozgrzanym silniku przy 90 stopniach i przy jednakowych obrotach np: jadąc na 5 biegu 85km/h się włącza i świeci cały czas zaś przyciskając pedał gazu dalej i przy prędkości 95 km/h sie wyłącza. Nie mam obrotomierza mam zegar wiec nie wiem na jakich obrotach się to dzieje ale wiem że zaczyna kontrolka wyć w momencie włączenia. A tak poza tym cały czas jest wyłączona tylko za wyjątkiem gdy stoje i silnik jest rozgrzany i powoli skręcam kierownicą to zaczyna tylko migać ale nie świeci stale tak jak jest w przypadku tych samych obrotów na których się włącza ta kontrolka chciałbym zaznaczyć iż dzieje się to za każdym razem przy tej samej prędkości na 5 biegu na innych biegach też tylko na mniejszej prędkości. Wymieniłem olej na shel mineraly 15w40 oraz dwa czujniki ciśnienia smarowania oleju biały i brązowy i dalej kontrolka się zapala. Miska olejowa jest cała nie pogięta. Silnik pracuje cicho nie słychać żadnych zgrzytów panewek. Poziom oleju jest poniżej górnej kreski troszke powyżej połowy a silnik oleju nie bierze. Z góry DZIĘKUJĘ ZA POMOC!!!
  • Poziom 34  
    Wizyta w stacji diagnostycznej, niech zmierzą ci ciśnienie oleju w układzie smarowania przy rozgrzanym silniku, prawdopodobnie masz uszkodzona (zużytą) pompę olejowa.
  • Poziom 15  
    Nie musi to być uszkodzenie elektryczne. Proponował bym zmierzyć cisnienie oleju na rozgrzanym silniku przy pomocy manometru. Jeśli czujnik jest biały to ciśnienie przy 2000 obr/min nie może być niższe niż 1,8 bar
  • Poziom 10  
    Witam ,mam B3 1.9 u mnie kontrolka oleju zaczyna migać tylko po w jechaniu w kałuże.Później zaczyna piszczeć i po pewnym czasie samo przechodzi .Miganie kontrolki lub piszczenie nie jest spowodowane usterką związaną z olejem. Mogą być po zamieniane przewody na czujnikach,brak masy,niski poziom któregoś z płynów,luźny pasek alternatora a nawet któraś
    z kontrolek może nie kontaktować lub być przepalona też będą takie objawy.
    Życzę powodzenia ,pozdrawiam.:D
  • Poziom 34  
    sławomir B. wyraźnie opisujesz objawy kontrolki ładowania, bo co ma luźny pasek do kontrolki oleju, a tobie radzę żebyś podciągnął pasek i przestanie piszczeć jak wjedziesz w kałużę, a od "różnych płynów" są inne kontrolki.
  • Poziom 10  
    Sory ale ni.....a .widzę co zapala się u mnie w samochodzie i kiedy brzęczyk piszczy.podałem również przykład który miałem nie dawno w golfie3.Brzęczyk piszczał bo była przepalona kontrolka od ciśnienia oleju.
    (brzęczyk działa jak tester)
  • Poziom 2  
    Już zam objawy: Uszkodzony zawór a pompie olejowej.
  • Poziom 9  
    Witam Kolegę mam pytanie gdzie się mieści dokładnie ten zawór. Mam podobny problem. ale od miesiąca już w cale nie działa kontrolka oleju, przy włączonym zapłonie. Myślałem, że coś z licznikiem(zimne luty itp.), ale mój licznik przełożyłem do innego paska i wszystko ok, i oczywiście przekładałem inne liczniki do mojego paska i to samo nie działa. Czy może coś z instalacją :cry: Wszystkie inne kontrolki działają prócz tego OLEJU.