Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z piekarnikiem AMICA EB2.7TeYRL

12 Lip 2007 12:19 5292 5
 • Poziom 10  
  Witam. Mam problem z moim piekarnikiem. Pewnego razu, po zaniku napięcia przez około 1h, piekarnik nie działa prawidłowo. Nie pierwszy raz miał miejsce zanik napięcia przy włączonym (na czuwaniu i podczas pracy) piekarniku, ale wcześniej nic złego mu się nie stało. Teraz działa w zasadzie tylko podświetlenie kontrolki po przekręceniu prawej gałki (do wyboru opcji/sposobu grzania). Poza tym nie ma innych oznak "życia". Na wyświetlaczu nic - nawet kropki. NIe da się również włączyć żadnego mechanizmu. Po podłączeniu lub odłączeniu od sieci słychać dźwięk jakby przekaźnika. Poza tym nic. Co to może być? Czy ktoś ma schemat do tego typu piekarnika? Szukałem i nie znalazłem, ale oczywiście szukam jeszcze dalej.
  Pozdrawiam
 • Poziom 38  
  Nie wiem jak w tym modelu ale w innym czasami wieszał się sterownik. Często pomagało zostawienie odłączonego od sieci na jakiś czas. Watro spróbować bo nic to nie kosztuje :D Powodzenia
 • Poziom 10  
  Próbowałem.
 • Poziom 38  
  To trzeba udać się z sterownikiem do niezłego elektronika z zamiłowaniem do grzebania się w nietypowych rzeczach. Jak na sterowniku jest nieustawiona godzina to nic nie będzie działało.
 • Poziom 10  
  Dobrego elektronika szukam, ale w tym czasie czekam również na forum na propozycje sposobu naprawy.
 • Specjalista AGD
  Często wystarczy wyczyścić wszystkie styki wychodzące z zegara - miałem takie przypadki.