Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LaserJet 5 - problem z print serverem

Marcin I 12 Lip 2007 18:19 1140 4
  • #1 12 Lip 2007 18:19
    Marcin I
    Poziom 11  

Witam

Kupiłem drukarkę LaserJet 5N z kartą MIO - HP JETDIRECT J2552B. Zrobiłem "zimny RESET", korzystając z panelu drukarki ustawiłem IP (192.168.0.222), maskę (255.255.255.0) i bramę (192.168.0.1), wartości standardowe dla Win XP. Po uruchomieniu HP Install Network Printer Wizard, program nie może zlokalizowac drukarki (próbowałem przez IP i Hard. Adress), przy róznych konfiguracjach sieci (korzystając z kreatora sieci WIN'a ). Drukarka fizycznie jest widoczna w sieci, o czym swiadczy PING drukarki, jednak nie jest widoczna dla systemu dlaczego ???

Z góry dziękuje za wszelką pomoc.

Pozdrawiam
    Marcin

0 4
  • #2 12 Lip 2007 20:25
    drukmen1
    Poziom 15  

Spróbuj zainstalować ją od tyłu czyli na LPT1, bez wykrywania sprzętu i drukowania testu.
    Potem wejdź na właściwości drukarki i w ustawieniach portu daj TCP/IP i wprowadź ręcznie parametry IP.
    Powinno chodzić.

pozdro

0
  • Pomocny post
    #3 12 Lip 2007 20:32
    Cthulhu1984
    Poziom 10  

Witaj,

jak byłem na szkoleniu z sieci komputerowych to nam o takiej sytuacji mówili. (teraz tylko kwestia czy dobrze przekażę)
    Jeśli pin jest OK to połowa sukcesu. A czy dodawanie drukarki przez "Dodaj drukarkę Wizard" działa?
    Należy dodać ją jako drukarkę sieciową pod jej adresem, ale po kolei.

Na szkoleniu mówili, że takie "maleństwa" należy dodawać następująco:
    1. Dodaj nową drukarkę Wizard
    2. Wybrać ją jako "drukarkę lokalną podłączoną do tego komputera"! (droga na około ale w ostateczności można i tego spróbować) Polecam też wyłączyć opcję skanowania w poszukiwaniu drukarek Plug and Pray
    3. Wybrać "Utwórz nowy port" a rodzaj wybrać TCP/IP
    4. Uruchomi się nowy wizard =]
    5. Podać adres IP maleństwa oraz dowolną nazwę portu (w firmie było kartofel w nawiązaniu do polityki)
    6. Typ karty zainstalowanej na urządzeniu (mój Xp ma tą kartę w sterownikach)
    7. Zainstalować drukarkę, teraz już powinno iść.

Jak i to zawiedzie, to można jeszcze zerknąć czy "spoolsv" działa to może być przyczyną nie wykrywania drukarki.

Powodzenia.

Z poważaniem,

Wiewiór

0
  • #4 12 Lip 2007 20:50
    Marcin I
    Poziom 11  

Witam
    Jak się ciesze że kupiłem drukarkę z wyświetlaczem :D w której parametry TCP/IP można ustawić z panelu drukarki, bo gdyby nie to zabawa z JedAdmin i konfiguracja z komputera to "umarł w butach" (aż ręce opadają).
    Konfiguracja drukarki "na chama" na razie działa.
    Dziękuje za wszelkie informacje.
    Teraz powstał drugi problem - standardowe 2MB pamięci to zdecydowanie za mało, ale to już inna beczka.:cry:
    Pozdrawiam
    Marcin

0
  • #5 13 Lip 2007 08:23
    drukmen1
    Poziom 15  

Niekoniecznie, jeżeli masz ustawione DHCP na serwerze to po podłączeniu drukarki adres naciągnie się automatycznie, a drukując konfigurację będziesz go miał naocznie.

pozdrawiam

0