Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Autoalarm tygrys nie zamyka drzwi.

kosmatek 12 Lip 2007 19:57 3890 8
  • #1 12 Lip 2007 19:57
    kosmatek
    Poziom 23  

Mam problem z autoalarmem tygrys. Był on podłączony z centralka zamka Starmach wszystko działało do póki nie zostało zdemontowane na "szybcika" z samochodu po kolizji. - wypięte po prostu z kostek. Po ponownym złożeniu tego zestawu na biurku okazuje się, że jest problem z zamykaniem, otóz na przewodzie brązowym gdzie powinien pojawiać sie impuls masy, masa jest stała. Przewód biały jest w porządku. Przy otwieraniu i zamykaniu słychać pracę przekaźnika. Nie wiem czy jest szansa na odratowanie tego, co proponujecie?

• #2 12 Lip 2007 21:46
    MARIUSZ R
    Poziom 28  

Osobiście pokusiłbym się na wymianę przekaźnika. Z tego co piszesz wnioskuję że ma sklejone styki NO.

• #3 12 Lip 2007 21:56
    kosmatek
    Poziom 23  

Przekaźnik jest od dźwięku syreny. Przy cichym zamykaniu/otwieraniu przekaźniki nie są używane w tym układzie, więc to nic nie da.
    Jakieś inne propozycje proszę :cry:

• #4 13 Lip 2007 16:43
    MARIUSZ R
    Poziom 28  

Sprawdź tranzystor sterujący wyjściem ( może być zwarty)Albo cały czas jest wysterowany.

• #5 13 Lip 2007 18:27
    kosmatek
    Poziom 23  

Jest tu BC640 zdaje się pracować dobrze.

• #6 13 Lip 2007 21:23
    MARIUSZ R
    Poziom 28  

W takim razie co jest po tym tranzystorze ( co on steruje) bo jest to tranzystor pnp , czyli na jego wyjściu jest plus a wyjście z centralki to impuls masy.

• #8 13 Lip 2007 22:03
    MARIUSZ R
    Poziom 28  

No faktycznie z tych zdjęć nic nie mogę wywnioskować. Ale wydaje mi się że elementem sterującym nie musi być wcale ten tranzystor.Jedyny sposób to prześledzić drogę od brązowego przewodu.Jeżeli wchodzi do któregoś z układów scalonych to trudno będzie ci to naprawić. Mimo to życzę powodzenia.

• #9 29 Lip 2008 16:30
    slluk
    Poziom 10  

Załączam schemat i programowanie funkcji autoalarm TYGRYS immobilizer.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo