Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

P2P czesciowo zablokowane (DrayTek 2700Ge)

12 Jul 2007 21:18 2555 4
  • Level 19  
    Witam
    Mam router DrayTek 2700Ge i mam problem ze ściąganiem torrentów.
    W opcjach routera blokowanie P2P mam wyłączone. eMule działa bez problemów, a torrenty nie ściągają się(FalshGet).
    Ustawiłem komputer w DMZ, ale to mi się nie podoba bo jest poza zaporą i nie działają na ten komputer inne ustawienia routera, dlatego szukam innego sposobu na działanie torrentów.

Szukałem na elektrodzie, ale nic o częściowej blokadzie P2P.
    Może to złe ustawienia w programie?

Proszę o pomoc.
  • Level 22  
    A nie przypadkiem problem lezy ze router blokuje kazdy ruch p2p na porcie 80 zabezpieczajac w ten sposob zeby p2p nie mialo priorytetu ruchu, a tak sie sklada ze torenty dzialaja na porcie 80
  • Level 29  
    Pewnie to przez NAT... otworz strone z konfiguracja routera... wejdz w zakladke virtual server... i przekieruj polaczenie tpc i upd na twoj komputer.

Czyli prosciej, musisz podac ip twojego kompa + port ktory ma zostac przekierowany(cyli port ktory jest uzywany przez program p2p) i zrob to dla polaczenie tpc i udp.

Tu masz przyklad przekierowanego portu: "6346" na komputer o adresie ip: "192.168.1.173".
  • Level 19  
    Witam
    W firewall nie mam włączonej opcji blokowania innych protokołów niż HTTP na porcie 80.
    Mam ustawione w FlashGet mam ustawiony port nasłuchu 9584 nie wiem dokładnie jak to ustawić.
    Jakie porty przekierować?
    A jeśli z kilku komputerów będą ściągać torrenty to jak to ustawić?

----------------------------------------------------------

A czy w programie można zmienić port ściągania torrentów?
    W instrukcji pisze że można blokować lub przepuszczać torrenty to dlaczego są zablokowane?

Jeszcze jedno małe pytanko: Czy do tego router'a da się podłączyć inną antenę np. obopólną. Próbowałem ją doczepić ale nic z tego, a nie chce popsuć.

Przez Flash Get'a nie da się ściągnąć żadnych plików nic, dopóki nie ustawie komputer jako host DMZ

Jak to ustawić, aby ściągać pliki przez Flash Get? Może zmienić program do ściągania plików?

Zmieniłem FlashGet na BitComet 0.91 i ściąga mi torrenty. Teraz mam problem, bo BitComet pokazuje mi że mam zablokowany port nasłuchu, zmieniałem port na inne i dalej nic, choć ściąga bardzo dobrze. Gdy komputer jest ustawiony jako host DMZ to port nasłuchu nie jest zablokowany.

Jeszcze takie małe pytanko: Router który kupiłem to nie jakiś złom, a blokuje różne porty bez powodu, gdyby blokował jeden port lub kilka, ale jaki nie ustawie port nasłuchu w BitComet to jest zablokowany, o co tu chodzi?
  • Level 31  
    Co do pobierania torrentów to zrezygnuj z flashgeta i zainteresuj sie uTorrent'em jeżeli używasz go do pobierania z eMula to również radziłbym zainteresować się jakimś innym klientem np. zwykłym eMule lub jakimś modem.
    Zwykle tak bywa, że jeżeli coś jest do wszystkiego to jest do niczego a pierwotnym założeniem Flashget'a, którego używam było przyśpieszenie pobierania danych z http/ftp i niech przy tym zostanie ;)

Jeżeli chcesz ściągać na wielu kompach to po prostu na każdym z kompów ustaw w programie jakiś port z przedziału 1-65535 (najlepiej pięcio cyfrowy) i przekieruj je odpowiednio na adresy ip tych kompów w routerze
    Tylko pamiętaj, że wtedy kompy muszą mieć stałe IP żeby każdy dostawał ten sam port .