Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Oscyloskop cyfrowy Siglent SDS1104X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Filtr szerokopasmowy 05116 produkcji RADMOR - pomocy!

IjeSJot 31 Paź 2003 16:25 1085 3
  • #1 31 Paź 2003 16:25
    IjeSJot
    Poziom 27  

Poszukuje danych technicznych filtra szerokopasmowego 05116 RADMOR.
    Może ktoś posiada te dane i mógłby pomóc, chciałbym go przestroić na 145MHz. Filtr ten fabrycznie jest zestrojony na zakres ok. 158-160MHz, jest nieużywany. Bardzo proszę o pomoc.
    Pozdrawiam IjeSJot

0 3
  • Oscyloskop cyfrowy Siglent SDS1104X
  • #2 31 Paź 2003 19:04
    northwind
    Poziom 15  

Schematu filtra nie mam, ale cosc czuje ze do przestrojenia potrzebny bedzie Ci nalaizator widma. Albo generator i miernik poziomu w.cz. Pozdrawiam. Chyba ze ktos posiada dokladny opis przestrojenia takiego filtru ale i to nie gwarantuje ze filtr bedzie dobrze zestrojony. W w.cz trudno o powtarzalnosc zwlaszcza w 100 paru Mhz.:)

0
  • Oscyloskop cyfrowy Siglent SDS1104X
  • #3 31 Paź 2003 19:37
    IjeSJot
    Poziom 27  

Dziękuje!
    Sądze że schemat tego filtra nie będzie potrzebny,
    wstępnie zestroiłem go na słuch, ale potrzebny będzie wobulator do dokładniejszego dostrojenia. Mam dostęp do takiego urządzenia ale jest problem bo to urządzenie ma nietypowe złącza (niepamiętam marki ale pracowało w WZT).

0
  • #4 19 Kwi 2004 15:42
    LWO
    Poziom 14  

Filtr taki jak najbardziej nadaje się do przestrojenia na 2m. Oczywiście wskazany będzie analizator widma ale i bez niego da się przestroić filtr. Aby zejść do pasma 145MHz należy do umieszczonych cewek dodać po jednym zwoju drutu, ważne aby był tej samej średnicy. Potem to już tylko strojenie śrubkami kondensatorów. Gniazda można oczywiście wymienić np. na UC1. Po przestrojeniu filtru na 145MHz (używałem analizatora) udało mi się uzyskać szerokość pasma ok. 10MHz i tłumienie w paśmie zaporowym ponad 60dB i dosyć strome zbocza. Filtry te oryginalnie były montowane szeregowo z filtrem pasmowo-zaporowym. Posiada on dwie strojone pułapki dzięki którym cały zespół umożliwia uzyskanie pasma o szerokości 2MHz - więc idealnie nadaje się do filtrowanie wszelkich śmieci na 2m. Gdyby były problemy z przestrojeniem - służę pomocą. Mogę ew. wrzucić zdjęcia już przestrojonego zespołu.

Pozdrawiam
    Krzysztof SQ4LWO

0