Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Telefunken PALcolor 8830 Chassis 714 czy to możliwe, że...

adaminek18 13 Jul 2007 18:01 1353 5
    adaminek18
    Level 18  
    Witam!!! Czy to możliwe, że poleciał trafo, jeżeli nie startuje??? Tak podejrzewam, potrzebuję pewności. Jest to AT110/8-25 1530. Pilne!!!
    woytekp
    Level 26  
    A odebrał kolega maila ode mnie? Napięcia w przetwornicy pomierzone?
    woytekp
    Level 26  
    Przetwornica będzie działać bez transformatora linii, choć telewizor nie będzie dawał się załączyć - tam jest taki sprytny układ z przekaźnikiem, który załącza się na dobre kiedy dostaje prawidłowe impulsy z układu odchylania V i H. A napięcia w samej przetwornicy można sprawdzić jak najbardziej w trybie stand-by.

Gdyby w razie nie dotarł mail to poniżej jego kopia:

Tutaj jest katalog zamienników trafopowielaczy --> http://www.dvasystems.cz/pdf/databaze_hr.pdf z którego wynika, że odpowiednikiem oryginału jest HR 3530. Znalazłem je w tej firmie --> http://www.aprovi.com.pl/index.php?szukane=hr3530&body=magazyn w zadziwiająco niskiej cenie (ostatnio kosztowało około 100zł!!!) Oczywiście sprawdź czy to na pewno to, najlepiej zadzwoń do nich.
    adaminek18
    Level 18  
    Ooo...tego było trzeba:)
    Aha...no właśnie nie byłem pewien, czy w stanie Stand-by dam tutaj rade...Skoro tak to w porządku. A orientacyjnie jakie mogą być wartości tamtych napięć przetwornicy???
    Teraz nie jestem w domu, ale jakbym tylko przyjechał, to bym już miał tylko posprawdzać z podanymi przez Kolegę...Mogę liczyć na odpowiedź???
    woytekp
    Level 26  
    Napięcia są podane na schemacie. Proszę porównać z tym:

Telefunken PALcolor 8830 Chassis 714 czy to możliwe, że...

Najlepiej mierzyć pod obciążeniem żarówką 230V/60W podlutowaną równolegle do R447. W trybie stand-by na wyjściu LM317 będzie napiecie rzędu 1,5V zamiast 12V jak to ma miejsce w czasie normalnej pracy.