Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wie ktoś co to warte??? Głośnik 18 cali 450 W !!! BAS WOOFE

13 Lip 2007 21:55 1880 12
  • Poziom 11  
    Witam , chcialem sie dowiedzieć , czy warto sie tymi głośnikami zainteresować i czy nadawalyby się do budowy subbasów??
    Górki mam na 2xGD30/50
  • Poziom 33  
    A co to za firma jakiś link może
  • Poziom 28  
    HOHO strasznie optymistyczny ten sprzedawca

pasmo : 30 - 3,7 KHz

równie dobrze mógł napisać

0 Hz - 14 KHz (nie musisz stosować drivera)
  • Poziom 33  
    Powiem tak ja bym nie kupił no chyba żeby to kosztowało jakieś 150zł Na start wystarczyłby ci do tych jeden subbas na eminence kappa15LF
  • Poziom 11  
    aha, bo ja mam gotowe obudowy po jakichś kolumnach mallroy 3drożnych i chcialbym tanio jakiś bas na tym zlożyć
  • Poziom 17  
    Nie jest to zbyt tęgi głośnik o czymś specjalnym. Przeczytaj sobie post na samej górze Jaka 18?...
  • Poziom 39  
    Głośnik nie jest czymś rewelacyjnym ale słyszałem go w akcji i jestem mile zaskoczony. Jak na uzyskane efekty, cena jest bardzo atrakcyjna. Dwie paczki zmontowane na tych głośnikach zasilane ze wzmacniacza CV900 ( http://www.cerwin-vega.com/amps900.php ) grają imprezy typu wesela, potańcówki itp. w lokalach i plenerach. Bas niezły, przyzwoita efektywność. Nie wiem jak z wytrzymałością ale grają już ponad pół roku, z powodzeniem zastąpiły tonsilowski SUB600.
  • Poziom 17  
    Zagoglowałem sobie żeby znaleźć jakieś parametry. I co się okazuje, inna strona pokazuje:
    Głośnik estradowy 18"" AX 18420"
    "Moc maksymalna 450 W
    Magnes 98 Oz
    Pasmo przenoszenia 30 - 3700 Hz
    Efektywność 93 dB
    Qts 0,8
    Vas 467 dm3
    Średnica cewki 3 ""

To 93dB efektywności nie jest niczym szczególnym. Qts olbrzymie, pewnie sporo swej gry zawdzięcza wybrzmieniu, tzn gra wolnawo i rozwlekle. A mogło grać dosyć przyzwoicie bo jednak 900W to 900W. I sie okazało jak na allegro muszą oszukiwać ludzi, ale na szczęście google zawsze ci prawdę powiedzą. Jeśli szukasz jakiegoś lepszego suba, ale używanego w tej kasie(<400zł) 18" na włoskim B&C 400W RMS, Spl=100dB z Qts=0,28 (gra szybko, głośno) to zapraszam do siebie.

A tak wogóle zobacz sobie parametry uznawanego za najlepszą 18" na świecie PD1850 z Qts 0,21. Pamiętaj że im niższe Qts tym szybciej zagra głośnik i nie będzie mulił, co jest typowe dla głośników z większymi Qtsami takimi jak ikoon z tego postu. Co prawda niektórym może się podobać to mulenie, ale to tylko wyjątki.
  • Poziom 13  
    Popieram przedmówce.

Moi znajomi mają basy na tych głosnikach które sami wykonali zreszta bardzi ładnie , i miałem okazje na tym grac.
    przyznam ze moc tez troszke przesadzona maja mx 350wat ale właśnie to mulenie, które strasznie przeszkadza , przynajmniej mi.. Jeśli możesz kupic te b&c to nie zastanawiaj sie!!
    pozdrówka
  • Poziom 39  
    kagan007 napisał:
    Zagoglowałem sobie żeby znaleźć jakieś parametry. I co się okazuje, inna strona pokazuje.......
    ..................... Co prawda niektórym może się podobać to mulenie, ale to tylko wyjątki.

Problem w tym, że dane podawane przez różnych sprzedawców mają się nijak do faktycznych parametrów tych głośników (być może nie konkretnie tych, bo ja miałem w rękach identyczny ale z naklejką importera) i muszę Cię zmartwić, nie muli, bas jest dynamiczny i wygrywa konkurencję z Tonsilem, o którym pisałem wyżej.
    Zastrzegam od razu, że nie mam nic wspólnego ze sprzedawcą z Alledrogo, ale oferowany głośnik łudząco przypomina te, które ja miałem w rękach i jestem skłonny twierdzić, że to taki sam produkt jednej chińskiej fabryki sprzedawany u nas pod różnymi markami. Jeżeli jednak parametry podawane przez sprzedawcę są przez niego zmierzone i pewne, to mowa o różnych głośnikach - ja mierzyłem i Qts miał poniżej 0,5, zrobiłem do nich paczki BR i grają aż miło. Nie jest to oczywiście markowy produkt i tak należy go traktować, ale wart jest swojej ceny - przynajmniej ten, na którym ja montowałem paczki dla kapeli.
  • Poziom 17  
    Ok ale co to za głośnik jak przy sprzedaży nie wiedzą parametrów, to tak jakby kupować kota w worku. Może się dostanie z lepszej serii a może z gorszej. Ja wiem co swoje mam i gra super. a i tak Qts 0,45 a 0,28 też jest spora. Ponoć najwyższa półka do niektórych obudów musi mieć poniżej 0,25 Qts a to rzadko który posiada z tych tańszych(<=700zł/szt). Zmiana z powodu przejścia na neodymki. Zaczynam się martwić o kręgosłup bo sam tacham cały sprzęt ostatnio często po 3-4 razy w tygodniu. 5kg mniej wagi/paczkę za dodatkowe 350-400zł to jest dobra cena wg mnie.
  • Poziom 19  
    Dane ze strony dystrybutora:
    Nazwa: Głośnik estradowy 18" AX 18420
    Cena: 0.00
    Kategoria: Głośniki estradowe

Moc maksymalna 450 W
    Magnes 98 Oz
    Pasmo przenoszenia 30 - 3700 Hz
    Efektywność 93 dB
    Qts 0,8
    Vas 467 dm3
    Średnica cewki 3 " - czyli to co podał kagan...
    Te dane są spisane z naklejki na magnesie, miałem 15" icoona - tam było tak samo.