Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seat Cordoba. Radomagnetofon Grundig+zmieniarka CD Panasonic

Kirartv 13 Lip 2007 22:35 5120 9
  • #1 13 Lip 2007 22:35
    Kirartv
    Poziom 15  

Witam!
    Jak w temacie: samochód Seat Cordoba (2000 r) z wbudowanym zestawem: radiomagnetofon Grundig (Radio High v. 32-19 UPVD32) i zmieniarka na 8 płyt Panasonic DP88. Brak instrukcji obsługi.
    W jaki sposób uruchamia się zmieniarka?
    Będę wdzięczny za wszelką informację dotyczącą w/w zestawu.
    Całość należy do mojego przyjaciela, który na co dzień pracuje w Norwegii, kupił sobie ten wóz i ma problemy z uruchomianiem w/w zmieniarki. Niedługo musi znów wyjechać do pracy, dla tego sprawa jest pilna.
    Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
    Pozdrawiam.
    Raingold Kiknadze aka Kirartv.

P.S. Sądzę, iż pytam w odpowiednim dziale.
    Kirartv

0 9
  • #2 14 Lip 2007 10:36
    commor
    Poziom 25  

Musisz mieć specjalny kabel i radio z obsługą zmieniarki.
    W Twoim modelu na płycie czołowej MUSI być napisane CHANGER CONTROL.
    Wtykasz ten kabel od tyłu radyjka w niebieskie złącze ISO (i tym sie różni od oryginalnego - chociaż bywają przejściówki kablowe -> poczytaj moje wiadomości) i wszystko powinno ruszyć.
    Nie ma tam żadnego skomplikowanego uruchamiania.
    Z 8 płyt będziesz mógł sterować chyba tylko 6-ma jak w VW.
    Audi miały specjalne klawisze >> << do zmiany płyt, a tu jest sterowanie tylko bodejże 6 klawiszami (do zmiany płyty).
    No ale najwyżej ich nie powkładasz do magazynka i bedzie OK.
    Pozdr.
    commor

0
  • #3 14 Lip 2007 12:44
    Kirartv
    Poziom 15  

Dzięki za szybką odpowiedź.
    Ale zmieniarka była już podpięta do radia, chyba nawiet fabrycznie. Jednak że kławisza "CHANGER CONTROL" nie ma. Pare razy zmieniarka "zaskoczyla" przy wciśnięciu kławisza "FM2" i można było sterować przyciskami ">" i "<" zmiając utwory na płycie, ale szybko przechodzi do trybu radia.
    Chyba muszę przejżeć płytę główną radia. Jak się czegoś dowiem - dam znać.
    Pozdrawiam.

0
  • #4 14 Lip 2007 14:09
    commor
    Poziom 25  

Zrozumiałem, że to nowy zestaw ma być.
    W takim razie jest coś uszkodzone, a może być wszystko ale najpewniej kabel - bo fabrycznie nie było takiego zestawu z 8 płytówka Panasoniczka, może na łączeniu jakimś.
    Równie dobrze może to być uszkodzone radyjko jak i zmieniarka.
    Pozdr.
    commor

0
  • #5 15 Lip 2007 16:18
    Kirartv
    Poziom 15  

No! Nestety przegląd urządzeń pod kątem "zimnych lutowań" nic nie dał. Podejrzewam, iż problem leży po stronie zmieniarki. Jak "zaskoczy" - można zmieniać utwoty (">" "<") i płyty przyciskami numerycznymi. Jednak że po jakimś czasie samoczynnie przechodzi do trybu radia.

0
  • #7 16 Lip 2007 17:33
    Kirartv
    Poziom 15  

Witam!
    Widzę mój problem budzi zainteresowanie.
    Radyjko podobne jeden do jednego, oprócz wspomnianych przycisków.
    Zamiast "CD" jest "FM2", zamiast "TAPE" - "FM1", "RDS" - "RDS1", "BAND" - "RDS2".
    Rozumiem iż procesor w tym radyjku jest z innym oprogramowaniem.
    Bardzo dziękuję za linki. Są bardzo przydatne.

0
  • #8 22 Maj 2008 11:26
    gumiś296
    Poziom 1  

Chcę podłączyć też zmieniarke ale niewiem czy do tego radia moge.
    Moje radio ma tylko przełączniki RDS1,RDS2,FM1,FM2,
    żadnego przełącznik CD

0
  • #9 22 Maj 2008 12:21
    ikar55
    Spec od car audio

A mnie wygląda to na charakterystyczne dla tych Grundigów "wygłupianie się radia". Czy przeglądając je zwróciłeś uwagę na zaczernienia w okolicach przelotek? Jeśli nie, to zajrzyj do radia powtórnie i pousuwaj wysięki grafitu, posprawdzaj spadki napięć na wysączonych przelotkach i ew. je przedrutuj. Warto też zajrzeć do ściany przedniej. Te grafitowe (portugal) przelotki to zakała powodująca najróżniejsze, nienormalne dysfunkcje sprzętu.

0
  • #10 22 Maj 2008 19:34
    waldi58
    Poziom 23  

Sprawa jest prosta . Radio jest High ale panel ( czyli czołówka z displayem ) jest od radia Mid i dlatego są inne napisy na całym panelu. Dlatego też reagował na klawisz FM2. Ktoś widać coś kombinował i zrobił sobie składanke. Radio Mid nie steruje zmieniarką i ma troche mniej funkcji.

1
  Szukaj w 5mln produktów