Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmiana matrycy w MacBooku - problem, zamiennik nie wykrywany

14 Lip 2007 00:02 1482 1
  • Poziom 10  
    Uszkodziłem niedawno matrycę w laptopie MacBook. Była w nim zastosowana matryca LG.PHILIPS LP133WX1-TLA1 (13.3" WXGA). Jedyne, co znalazłem w naszym kraju to TOSHIBA MATSUSHITA LTD133EX2A. Obie matryce wykonane są według specyfikacji SPWG (Standard Panel Working Group) - 20pin, mają identyczne złącza, rozmieszczone w takich samych miejscach. Czytałem też w internecie opis podobnej wymiany, ale z jakiegoś powodu autor nie był w stanie podać dokładnego modelu Toshiby (wymieniał również LG.Philipsa - takiego jak mój na Toshibę podobnej serii co moja)

Jednakże matryca Toshiby nie jest wykrywana przez komputer - który sygnalizuje diodą "wyłączony obraz/brak monitora" (tak samo się zachowuje z odłączoną całkowicie matrycą), i nic nie mogę z tym zrobić. Inwerter podświetla ją poprawnie, ale nie ma obrazu - tylko jasnoszare tło.

Ktoś powiedział mi, że matryce zawierają EPROM odpowiedzialny za przekazywanie komputerowi informacji na jej temat, sprawdziłem w dokumentacji SPWG, i faktycznie istnieje coś takiego, mam nawet pełen opis mapy jego pamięci. Czy to może być powód mojego problemu? Czy można go jakoś przeprogramować?

• VIP Zasłużony dla elektroda
    Najprościej przelutować z rozbitej do dobrej i po kłopocie :)