Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows Media Center - numery kanałów telewizyjnych

bartosz.bednarek 14 Lip 2007 10:56 2307 2
  • #1 14 Lip 2007 10:56
    bartosz.bednarek
    Poziom 9  

Witajcie,

Zakupiłem ostatnio Windows Media Center 2005, przystosowałem sprzęt. Po kilku dniach zabaw z konfiguracją rozkładam ręce nad jednym problemem. Mianowicie uparłem się, żeby mieć na liście stacji nazwę każdej stacji. Niestety, nie da się tego chyba zrobić tak prosto. Po automatycznym przeskanowaniu kanałów, większość stacji figuruje jako "Nieznany". Nawet jeśli do części w przewodniku dodam do nich program, co zmienia wyświetlaną nazwe stacji, to i tak część nazw stacji pozostanie jako "nieznany". Skoro nie udało mi się znaleźć metody na ręczną zmianę nazw stacji postanowiłem, że jedynym wyjściem będzie dodawanie ich po kolei ręcznie ("Dodaj brakujące stacje"), ponieważ tu mogę wprowadzić nazwę stacji. I tu pojawił się kolejny problem. W media center 2005 można dodawać stacje tylko numerycznie 1-368 czyli numer kanału jaki stacja zajmuje u usługodawcy. Problem jest w tym, że usługodawcy podają numery stacji jako Kxx np. K09 lub Sxx np. S09

Moje pytanie jest następujące: Jakie numery stacji z zakresu 1-368 przypadają na zakresy K i S? Jak to przyporządkować.

Jak na razie wiem tyle, że S03 odpowiada 3 ale już K10 odpowiada 13 (a wydawało mi się że 12 powinno). Dalej też jest jakiś przeskok z S na K i odwrotnie.

Dodam jeszcze, że korzystam z Vectry.

0 2
  • #3 15 Lip 2007 18:55
    bartosz.bednarek
    Poziom 9  

Tak. To jest rozwiązanie problemu. Mam nadzieję, że przyda się to nie tylko mnie. Ze swojej strony ogromnie dziękuję za pomoc.

0