Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z wysłaniem poczty w Windows Vista - kod

parkers 14 Lip 2007 11:55 2795 7
  • #1 14 Lip 2007 11:55
    parkers
    Poziom 9  

Łączenie z serwerem nie powiodło się:

Code:
    Temat 'Wysyłanie wiadomości e-mail: xxx', Konto: 'xxxL.xxx.PL', Serwer: 'xxxL.xxx.PL', Protokół: SMTP, Port: 25, Zabezpieczenie (SSL): Nie, Błąd łączy: 10061, Numer błędu: 0x800CCC0E

Jak można otworzyć ten port, bo chyba chodzi tutaj o zaporę?
    Proszę o pomoc!

0 7
  • #2 14 Lip 2007 12:17
    Ibuprom
    Poziom 25  

Google, pierwszy wynik i mnóstwo następnych. http://support.microsoft.com/kb/191687/pl Ogólnie błędna konfiguracja. Jaką masz zaporę? Jeśli systemowa to nie ona jest problemem. Jeśli problem pojawił się nagle bez rekonfiguracji Outlooka w międzyczasie to przeczekaj, może to też być błąd dostawcy.

0
  • #3 14 Lip 2007 13:18
    parkers
    Poziom 9  

Wiem, już wcześniej sprawdzałem w Google. Artykuł jest z 17 października 2005. Wtedy jeszcze nie było VISTY. Artykuł dotyczy wcześniejszych systemów

Problem wysyłania poczty dotyczy wszystkich dostawców u których mam pocztę (także wina nie leży po ich stronie). Używam zapory systemowej - nic poza tym.

0
  • #5 14 Lip 2007 22:08
    parkers
    Poziom 9  

Dziękuję z podpowiedzi ale to nie pomaga. Wyłączyłem nawet systemową zaporę i ciągle jest to samo. Z odbiorem poczty nie mam problemu jedynie z jej wysyłaniem.

0
  • #7 15 Lip 2007 06:59
    Ibuprom
    Poziom 25  

No dokładnie, błędna konfiguracja. Prawdopodobnie nie zaznaczona opcja "serwer wymaga uwierzytelniania" czy też opcji odnośnie szyfrowania połączenia co wiąże się właśnie ze zmianą portów.
    Ja w takich sytuacjach próbuję skonfigurować innego klienta poczty aby wykluczyć błąd po stronie serwera.

0
  • #8 15 Lip 2007 10:29
    parkers
    Poziom 9  

Dziwne. Zainstalowałem Thunderbird'a i Poczta Systemu Windows zaczęła działać. Hmm. Dziękuję Wam za pomoc. Temat zamykam.

0