Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Trafopowielacz Elemis 5550 TM

lakiboss 01 Lis 2003 00:33 1899 5
  • #1 01 Lis 2003 00:33
    lakiboss
    Poziom 9  

Może mi ktoś podać niezawodny sposób na sprawdzenie trafopowielacza czy jest ok. Z góry dzięki.
    Pozdrawiam Laki.

0 5
  • #3 01 Lis 2003 13:52
    Wojtek27
    VIP Zasłużony dla elektroda

Zakup symulator Diemen'a STVDST-01.
    Mam coś takiego od pół roku, uwierz mi że zaoszczędzasz dużo czasu.
    Koszt ok 290 zł.

0
  • #4 01 Lis 2003 14:21
    neelix
    Poziom 14  

Pomocny jest tester.Ja mam z Jupitela, ale 100% pewności nie ma nigdy. Kiedyś wykazał, że trafo jest dobry. Przejrzałem więc kilka podstawowych elementów WN i doszedłem do wniosku, że musiał mnie okłamać. Kupiłem więc t-powielacz i okazało się, że to ja miałem rację. Właśnie w Elemisie.

0
  • #5 01 Lis 2003 14:41
    picador
    Poziom 33  

tester na zwarcia uzwojeń nie zawsze naje 100% pewności bo sprawdzisz tylko uwojenia , może być tylko pomocnikiem testera HR

0
  • #6 01 Lis 2003 15:13
    Wojtek27
    VIP Zasłużony dla elektroda

Tester Jupitel'a jest dobry gdy chodzi o wykrycie zwarć na uzwojeniach. Ale nie wiesz co dzieje się z powielaczem. Najrozsądniejszym lecz kosztownym rozwiązaniem jest tester/symulator STVDST-01.
    Proponuję go ponieważ posiadam taki i naprawdę jak do tej pory spisuje się dobrze. Ma możliwość symulacji wraz z odczytem kodu błędu (usterki), a przy sprawnym trafopowielaczu podaje napięcie anodowe. Na stronie www.hrdiemen.es dobierasz zamiennik np TVL do elemisa i na podstawie oryginalnego trafa HR Diemen możesz podłączyć ten tester do badanego DST. Proponuję zajrzeć na stronę.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo