Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Ariston atl 94 TX Cachemire blokownie bębna

delico 14 Lip 2007 21:05 2508 7
  • #1 14 Lip 2007 21:05
    delico
    Poziom 2  

Witam, odziedziczyłam pralkę Ariston (ładowana od góry), podczas wirowania otwiera się bęben, czy w tym modelu jest jakaś automatyczna blokada bębna (może dodatkowy przycisk). Jaka funkcja znajduje się pod przyciskiem umieszczonym pod czerwoną lampką? (rysunek niestety za wiele nie mówi)Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.

0 7
  • Pomocny post
    #2 15 Lip 2007 08:12
    nares
    Specjalista AGD

delico napisał:
    czy w tym modelu jest jakaś automatyczna blokada bębna (może dodatkowy przycisk)

Candy nic takiego jeszcze nie wymyśliło, na szczęście :D Sprawdź dokładnie mechanizm zamykania bębna.

O kurczę, miałem na myśli Aristona :lol:

0
  • #3 15 Lip 2007 09:57
    sla555
    Poziom 10  

Witam.
    Miałem takie przypadki w Whirlpolach i jest to związane z niewłaściwie działającym mechanizmem blokady zamknięcia bębna.

0
  • #4 15 Lip 2007 12:11
    delico
    Poziom 2  

Bęben był zablokowany na zatrzaski, podczas prania mogło się zdarzyć że te zatrzaski zahaczyły o coś w pralce co spowodowało ich odgięcie i otwarcie bębna, niestety było to podczas końcowego wirowania (800obr. /min) co sprawiło wygięcie sie drzwiczek bębna, tak że teraz jest problem z ich zamknięciem. Czy teraz trzeba wymienić drzwiczki, bo raczej ciężko będzie mi je wyprostować samej, czy wiąże się to z rozkręceniem całej pralki wyjęciem bębna, chyba że drzwiczki można w jakiś sprytny sposób odkręcić i najważniejsze pytanie, czy można takie drzwiczki gdzieś zakupić?
    Pozdrawiam.

0
  • Pomocny post
    #5 15 Lip 2007 12:52
    nares
    Specjalista AGD

Coś mi się wydaje, że mocowanie drzwiczek jest zgrzane do bębna. Miałem podobny przypadek, ale po dwugodzinnej męczarni, udało mi się wyprostować. Jeżeli Tobie też się uda, to sprawdź koniecznie co było przyczyną otwarcia - może podniesiona grzałka, albo coś jest w zbiorniku. Powodzenia.

0
  • Pomocny post
    #6 15 Lip 2007 13:03
    gregory_sz
    Poziom 12  

Witam;
    Czasami jest możliwe do pewnego stopnia wyprostowanie drzwiczek bebna, ale jesli zbyt mocno sie wygna to nie ma szans dokladnie wyprostowac, a wtedy grozi to ponownym otwarciem podczas wirowania. Jest możliwosc wymiany dzwiczek ale trzeba wyciagnac beben z pralki rozwiercic dwa zewnetrzne nity zawiasow i zakupic w serwisie nowe dzwiczki wraz z kompletem naprawczym (srubki do wkrecenia w miejsce rozwierconych nitow). Troche jest przy tym roboty, ale dla osoby ktora potrafi troche "krecic" srubki, to nic skomplikowanego:).

0
  • #7 15 Lip 2007 13:36
    Zbych034
    Poziom 37  

Radzę zaprosić jakiegoś mężczyznę i niech po prostuje. Będzie to najtańsze rozwiązanie a oszczędzoną kasę można wydać np na kolacje z winem. Powodzenia

0
  • #8 15 Lip 2007 20:44
    delico
    Poziom 2  

Witam i dziękuje za sugestie, niestety mężczyźni wierzą w równouprawnienie :) więc do pralki wezwę specjalistę, który wymieni drzwiczki i sprawdzi co jest powodem ich otwierania a na wino przyjdzie pora :).
    Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.

0