Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cewka obciera. Możliwość naprawienia w prosty sposób?

14 Lip 2007 22:19 1353 4
  • Poziom 25  
    witam mam problem poniewaz mialem wypadek.. jako ze samochod raczej nie zdatny juz to wymontowalem glosniczki radyjko instalacje itp. gdy sluchalem czegos w samochodzie bylo wszystko ok a teraz podlaczylem radyjko pod aku w domu i sluchajac muzyczki juz przy srednim podkreceniu volume slychac jak cewka obciera w jednym z glosnikow.... glosniki to jbl gto 937.. gdy dotkne delikatnie membrany w jednym z koncow glosnika to glosnik gra czysto a gdy w drugim to trzaski narastaja.. i teraz pyt czy jest mozliwosc prostej naprawy glosnika czy trzeba zawiezc do jakiegos serwisu?
  • Poziom 39  
    Prawdopodobnie odkleił się magnes. Możesz spróbować sam wycentrować i przykleić...
  • Poziom 30  
    Jak by odkleił sie magnes to nie szło by ruszyć membraną.
    jak piszesz że wypadek miałeś to jedyna opcja to krzywy kosz i rdzeń magnesu nie jest już ustawiony równolecle z cewką i przy większym wychyleniu trze cewką o niego :/
  • Poziom 25  
    i co teraz zrobic? da sie w ogole to zrobic?
    jak oddalbym na gwarancje to jest mozliwosc ze mi uznaja?
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    wiec tak prawdopodobnie odkleilo ci sie uzwojenie i troche zjechalo na dol ... ;/
    i dlatego obciera najlepiej je odlacz odrazu zeby uzwojenie sie nie przeteralo bo bedzie lipa ;/

a to mozesz spokojnie samemu zrobic odkleic membrane i dolne zawieszenie

pozniej wyciagnac calosc wziasc jakis klej docisnasc cewke do rownej powierzchnie zeby byla idealnie rownaa i w miejsce gdzie zjechaloa kapnac kleju tylko niezbyd duzo bo znow klej bedzie ocieral ;)

takie jest moje zdanie