Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

sub STX 27-150 SS

spigo3 14 Lip 2007 22:27 3944 12
  • Teraz może ja coś zapodam.... kiedyś jak byłem początkujący zrobiłem takiego suba... Szkoda tylko że mało wiedziałem i nie potrzebnie go sprzedałem...

Ale do rzeczy... obudowa 45 litrów to jak na ten głośnik moim zdaniem za dużo i strojenie 35Hz mija się z celem.... Za niska skuteczność na basach... Bass nie męczy ale nie jestem w stanie dokładnie go określić... ponieważ głośnik był 8-mio ohmowy i cewka 5,8mH nie radziła sobie z odcięciem... :|
    Wkradały się strasznie średnie tony... Dopiero teraz wiem że nejlepszą poprawką był by wzmak do wbudowania... A co do filtrów polecam 24dB/okt.... (co wywnioskowałem z moich kolejnych testów z 32-150 STX'a)

w tych o nachyleniu 12dB/okt. łatwo wkradają się podbicia STX'ów o częstotliwości 120Hz...

Koszta:
    wtedy 27-150-8 był tańszy niż teraz - chyba niecałe 50zł + wysyłka (wtedy też była tańsza..)
    okleina - 21zł
    obudowa - 30zł
    zaciski - 5zł
    tunele - 6zł
    cewka - 13zł
    wytłumienie, klej, przewody, wkręty - około 8zł
    razem jakieś 160...

Ale wizulanie w rzeczywistości było to moje cudeńko ukochane :D

Fajne!
  • #2 14 Lip 2007 23:46
    <SUB>
    Poziom 13  

witam
    bardzo ładnie wykonany subik, fajny kolor okleiny, estetyka nw ysokim poziomie i ciekawy wygląd te br-y tez ciekawe, pewnie ładnie grał, szkoda że sprzedałeś
    pozdrawiam

• #3 15 Lip 2007 12:08
    crazy_88
    Poziom 42  

Dokładnie bardzo ładne i solidne wykonanie ale mogłeś rozważyć inny przetwornik.

• #4 16 Lip 2007 01:09
    Lord_Wejder
    Poziom 14  

Podoba mi się ten "schodek" pod głośnikiem :) Bardzo ładnie wykonany. Ze zworką zawsze jest problem jak sie ktoś nie zna... ja sie za robienie zworek nawet nie zabieram :) jak bym coś robił to poszukałbym jakiejś dobrej zaufanej na elce firmy i kupiłbym gotową :)

• #5 16 Lip 2007 10:38
    spigo3
    Poziom 14  

Nie no poprostu tą co miałem 5,8mH to pasowała do 4ohmowych głośników a jak się później dowiedziałem do 8ohmowego trzeba 2 razy tyle...

• #6 16 Lip 2007 12:03
    mireczek14
    Poziom 22  

Mi się bardzo podoba daje 5+/6

• #7 16 Lip 2007 13:16
    Lord_Wejder
    Poziom 14  

Znalazłem właśnie. Zworki które się powtarzają na elce to JANBO :) o ile się nie mylę :)

• #8 16 Lip 2007 14:06
    thebeast
    Poziom 16  

Lord_Wejder napisał:
    Znalazłem właśnie. Zworki które się powtarzają na elce to JANBO :) o ile się nie mylę :)

Zworkę? Nie chodziło Ci czasem o zwrotke? Proszę nie mylić pojęć ;)

• #9 16 Lip 2007 14:17
    Mc`sFrYcO
    Poziom 20  

Konstrukcja bardzo estetycznie wykonana osobiście też podoba mi się ten schodek pod głośnikiem aczkolwiek śmiesznie wyglądają te bass reflexy na górze obudowy ale za estetykę 5/5, mam pytanie odnośnie zwrotnicy czy nie lepiej było zrobienie dodatkowego wzmacniacz i filtra aktywnego o przestrajanej częstotliwości odcięcia niż dawanie zwrotnicy która miała pewną rezystancje i przez co traciła się na niej niepotrzebnie moc

• #10 16 Lip 2007 17:24
    krzyhoo9
    Poziom 15  

Subik naprawdę super! Bardzo mi się podoba i napewno świetnie grał. Trochę przypomina jakby to była obudowa od altusów ścięta w połowie ;) 5/5

• #11 16 Lip 2007 20:06
    Lord_Wejder
    Poziom 14  

O to mi chodziło :) literówka mi się wkradła, tak to jest jak sie piszę na szybkiego i nie patrzy na klawiaturę :) sorrka zdarza się :)

• #12 16 Lip 2007 20:21
    mariuszporęba
    Poziom 19  

bardzo mi się podoba +4/5!! Jest to fajna alternatywa dla nudnych sześcianów. wypada jeszcze uzbroić do we wzmacniacz i będzie git:)

pozdrawiam

• #13 06 Sty 2008 17:59
    Bartolomeo111
    Poziom 9  

Ciekawa konstrukcja mam tylko jedno zastrzeżenie.
    Dlaczego wyloty dałeś do góry pierwszy raz widzś takie rozwiazanie. Moja ocena to 4/5 konstrukcja podobna do altusów:D

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME