Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kumpel się wkopał z Orange UMTS - jak się wycofać z umowy?

14 Lip 2007 23:27 2036 8
 • Poziom 36  
  Witam. Kumpel, który mieszka daleko od dużych miast, a zatem daleko od usług EDGE i UMTS wkopał się podpisując umowę z Orange na dwa lata za 120zł za miesiąc, przy czym promocja pierwsze pół roku to 60 zł za miesiąc.

  A, że mieszka daleko od UMTS i EDGE ma szybkość ok 6kb/s (jak zwykły telefoniczny modem), max. 15kb/s w porywach.

  No i chciał zrezygnować, a tu się okazało, że niedotrzymanie warunków umowy to 1000 zł kary!

  I nie za bardzo wie co ma teraz zrobić.

  Jakieś pomysły? Bo nie bardzo wiem, co bym mógł mu poradzić.

  Pozdrawiam
  Mariusz
 • Poziom 35  
  Cóż tutaj można poradzić. Jeżeli kiepsko z dostępem do EDGE i UMTS (nie mówiąc już o Neostradzie itd). Jeżeli internet potrzebny mu do przeglądania stron, ściągania plików to lepiej niech zrezygnuje. Gdy potrzebny do e-maili i kontaktów poprzez komunikatory to może zostawić.
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 36  
  MarekSLU napisał:
  Cóż tutaj można poradzić. Jeżeli kiepsko z dostępem do EDGE i UMTS (nie mówiąc już o Neostradzie itd).

  No właśnie kupił tylko dlatego, bo myślał, że będzie to szybki internet, a nie miał założonego numeru ani w TP-sie, ani Netii. I wymyślił że zainwestuje w sieć komórkową.

  Kiedy mu powiedziałem, że może pociągnąć net radiowo ode mnie, za psie pieniądze, okazało się że za odstąpienie od umowy z Orange musiałby zapłacić 1000 zł kary.

  MarekSLU napisał:
  Jeżeli internet potrzebny mu do przeglądania stron, ściągania plików to lepiej niech zrezygnuje. Gdy potrzebny do e-maili i kontaktów poprzez komunikatory to może zostawić.

  No wiadomo, że chce kożystać z internetu pełną parą, tylko jak ma zrezygnować, jak to się wiąże z 1000 zł kary.

  A może są jakieś sposoby na obejście tego? W sumie to zawarł umowę ze dwa tygodnie temu. Pewnie nie można się jakoś wytłumaczyć, że źle zrozumiał warunki umowy?

  Najleiej byłoby sprzedać modem wraz z umową np. komuś z Wrocławia. Pytanie tylko, co zrobić, żeby zmienić osobę, która figuruje na fakturze i adres na który przychodzą rachunki?

  --- edit ---

  Właściwie nie mogę zrozumieć mapki ze strony: http://orange.pl/portal/map/map/int_tech?id=1458917

  Czyżby EDGE było dostępne na praktycznie całej powierzchni Polski? Jeśli tak, to czemu w Polanicy Zdroju transfer w Ogrnge wynosi typowo 6kb/s a max. 15 kb/s?

  Podobno EDGE zapewnia prędkość teoretycznie do 236.8 kbit/s.


  Wła
 • Poziom 23  
  Szanowny Kolego masz świętą rację że kolega się wkopał,może po za dużymi miastami jest to namiastka internetu co najwyżej odebrać pocztę poczytać elektrodę ,2 lata męczyłem sie z GC 75 za 60zł to dopiero był horror,teraz wziąłem optionglobtrotera ale w naszej okolicy chodzi tylko edge i chociaż połączenie sieciowe pokazuje u mnie 230,0Kb/s to w praktyce jest to w porywach od kilkuset do 12Kb/s no i ten limit,orange nie wypuści klienta ze swoich łapek w dobie walki o klienta,ten sposób ze zmiana klienta nie przejdzie może spróbować notarialnie u notariusza przepisać umowę a umowa jest tak skonstruowana że sa tam same ogólniki
  i w sumie nic ci nie zapewniają,ze swojej strony mogę doradzić aby pozbyć sie oryginalnego oprogramowania rzędu 50 mb i poszukać w sieci zastępczą aplikacje do połączeń,dużo informacji na forum bez kabli właśnie o transmisji gprs,pozostając w bólu pozdrawiam
  ps.jedyną niepodważalną zaletą jest mobilność
 • Poziom 36  
  A jakby tak przyczepić do tego, że usługa sama od siebie rozłącza się raz na jakiś czas? Ten fakt sprawia, że usługa świadczona jest z jakością poniżej krytyki. Czyż to nie jest niedopełnienie umowy.

  Może można byłoby znaleźć jakieś poparcie w Federacji Praw Konsumenta?
  Czy taka umowa nie jest oby jakimś nadużyciem wobec klienta?

  Może założyć jakieś stowarzyszenie niezadowolonych klientów? :-)

  A co to jest "cesja do umowy"?
  https://ssl.allegro.pl/item212941654_cesja_umowy_orange_18_miesiecy_modem_edge_gprs.html
 • Poziom 23  
  Cesja jest to krotko mówiąc formalne przejecie zobowiazan
  wierzyciela i zobowiazanie sie do ich pokrycia ale nie wiem jak pomaranczowi do tego podejda glowy w tej chwili nie dam ale w umowie chyba cos napisali ze nie wolno udostepniac innym a za federacja jestem jak najbardziej ZA
  wszystkim niezadowolonym z tej usługi proponuje podpiąć sie do tego tematu
 • Poziom 20  
  Myśle że pierwsze co to kolega powinien iść do salonu, ewentualnie zadzwonić do POK Oragne i spokojnie wytłumaczyć sprawę.
 • Poziom 35  
  Coś tu nie pasuje. Jak w danym miejscu w komórce nie ma zasięgu to też powód do reklamacji? 8-O
  Ta umowa jest na usługę mobilną - w regulaminie jest mapa zasięgu (przybliżona) - żaden operator nie da gwarancji, że konkretnie tu czy tam będzie określony dostęp. Jeżeli nie ma zasięgu w jednym miejscu to powiedzą aby przejść w takie, gdzie ten zasięg będzie:D
  Dostęp radiowy mobilny i dostęp radiowy stacjonarny to dwie różne rzeczy. Zasadnicza różnica to że w pierwszym przypadku o zasięgu decyduje użytkownik a w drugim - dostawca usługi.