Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lutowanie SMD i BGA- potrzebna chemia i inne

Orion1234 01 Lis 2003 11:46 7457 7
  • #1 01 Lis 2003 11:46
    Orion1234
    Poziom 2  

Witam

Panowie potrzebuje informacji na temat chemii do lutowania
    ale do rzeczy :

wiem ze do stawiania kulek najlepsza jest pasta KOKI, czy ona posiada jakieś oznaczenie producenta jak tak to jakie i jakiego topnika używać do przylutowania układów BGA bez podnoszenia ich z płyty wiem ze jakiegoś kalafoniowego ale jakiego (poproszę dokładne o oznaczenie producenta. Jaki topnik w płynie spirytusowy jest dobry do ogólnego stosowania w lutowaniu SMD ) i gdzie te produkty w sieci kupić ?

Dysponuje gorącym powietrzem NET 852 i kolbą PENSOL SL30
    Temat był już poruszany przeczytałem chyba wszystko co było na ten temat na forum ale pojawiło sie parę sprzecznych informacji i dlatego pytam po raz kolejny poproszę o odp. w szczególności kolegę : Dziur z tego co widzę to dysponuje dużą wiedzą po prostu GURU !

z pozdrowieniami RCI ...

0 7
  • #2 01 Lis 2003 16:04
    inventco.eu

Poziom 29  

SUGERUJE PRZECZYTAC posty DZIUR'A na ten temat i sie tego trzymac! ja tak zrobilem i jest coool! jedynie nie mam NET'a tylko profesjonalna dmuchawe BOSCH najnowszy model z cyfrowym sterowaniem. I uwazam ze jest ok!

0
  • #3 01 Lis 2003 20:33
    dziur
    Spec od GSM

poza tym nie otwiera sie tematu ktory juz istnieje, wabi sie chyba "powracajacy temat lutowanie bga"

0
  • #4 02 Lis 2003 21:06
    Orion1234
    Poziom 2  

dziur napisał:
    poza tym nie otwiera sie tematu ktory juz istnieje, wabi sie chyba "powracajacy temat lutowanie bga"

No tak ale ja pytam bardzo precyzyjnie o oznaczenia katalogowe chemii i tyle a tam jakieś wynalazki w stylu przerabiania opalarek to jakaś paranoja są do tego stosowne narzędzia i tyle !!!

Wiec poroszę po raz kolejny o odpowiedź ...

Do robienia kulek to : KOKI (to jakieś oznaczenie)
    Topnik ogólnego stosowania to : RF800

Jaki topnik kalafoniowy do BGA...

Jaką cynę używać jest bardzo dużo
    różnego rodzaju stopów ale jaki konkretnie ?

z pozdrowieniami RCI

0
  • #5 02 Lis 2003 21:12
    FranekDolas
    VIP Zasłużony dla elektroda

Kup sobie Cynel o odpowiedniej dla ciebie średnicy.Ja używam tylko RF800 i czasem kalafonii zwykłej.Do mycia w wannie najlepszy jest Cleanser i do mycia płyt też.

0
  • #6 03 Lis 2003 09:06
    dziur
    Spec od GSM

jak nie pytasz o oznaczenia katalogowe? chyba nie wiesz o czym mowisz. Topnik kalafoniczny BGA jaki? czy to nie jest pytanie o firme i note katalogową? Zrob sobie małe szukanie jakis rok temu pisałem jakie topniki za ile i podawałem linki gdzie mozna je nabyc. Wchodzisz jako nowy gowno czytasz i jeszcze pyskujesz. Przeczytaj post LEMa na gorze forum jest przyklejony jako OGŁOSZENIE, radze sie dostosowac do panujacych tu reguł.

0
  • #7 03 Lis 2003 10:13
    FranekDolas
    VIP Zasłużony dla elektroda

No i widzisz facet!Cię Dziur objechał :wink: Ma rację temat jest rozwinięty gdzie indziej a ty tu walisz wykrzyknikami jakbyś był pępkiem świata.

0
  • #8 03 Lis 2003 21:49
    LEM
    Poziom 33  

:arrow: Orion1234

Tak jak koledzy wyżej napisali, proponuje skorzystać z przycisku Szukaj !!!

A już nic napewno nie zmuszało do obrażanie kolegów. Teksty obraźliwe wylądowały w koszy, Ty dostajesz ostrzeżenie za obraze kolegów i naruszenie regulaminu i temat zamykam.

Więcej kultury na publicznym forum .......

0